Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od kina – przekonuje Kino Nowe Horyzonty i Polskie Towarzystwo Psychologiczne – bo czasem filmowe historie to najlepszy punkt wyjścia, by porozmawiać ze sobą o trudnych tematach czy dorastaniu.

Horyzonty emocji to nowy cykl cykl spotkań dla dzieci i opiekunów. Pokazom towarzyszą spotkania z psychologami, którzy po każdym seansie poprowadzą dyskusję na temat bezpośrednio zainspirowany filmem i pomogą odnaleźć się w poruszanych zagadnieniach.

Odmienne postawy, wartości, sposoby rozumienia i poznawania świata mogą utrudniać dorosłym zrozumienie młodego człowieka. Niemniej, nie jest to niemożliwe. To właśnie istota i siła relacji dziecko-dorosły zainspirowała nas do stworzenia cyklu „Horyzonty emocji”: spotkań poświęconych dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom – mówi Joanna Płonka z wrocławskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenia bohaterów i obszary poruszane w wybranych filmach staną się inspiracją do rozmowy z psychologami i psychoterapeutami na temat emocji, dorastania, ważnych doświadczeń w życiu młodych ludzi, różnorodnych punktów widzenia i wartości. Po seansie widzowie będą mogli usłyszeć komentarze specjalistów, a także zadać pytania i przedstawić swój punkt widzenia – dodaje.

Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, a repertuar obejmować będzie premierowe tytuły stworzone z myślą o młodej widowni.

W ramach pierwszego spotkania zapraszamy widzów na współczesną interpretację „Akademii Pana Kleksa”. Opowieść o baśniowym świecie to równocześnie historia o

budowania własnej wartości  i relacji z rówieśnikami. Z kolei w lutym wątków do rozmowy dostarczy nam „Cudowny chłopak. Biały ptak”: kontynuacja kinowego przeboju, która opowiada o potrzebie akceptacji, odwadze, miłości – mówi Magda Maleczek z Kina Nowe Horyzonty.

Program:

27 stycznia, sobota, 16:00
Akademia Pana Kleksa
reż. Maciej Kawulski  / Polska 2023 / 120’

24 lutego, sobota, 16:00
Cudowny chłopak. Biały ptak
reż. Marc Foster / USA 2023 / 121’

23 marca, sobota, 16:00
Za duży na bajki 2
reż. Kristoffer Rus / Polska 2024 / 90’

Szczegóły: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=975

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLuty i marzec w Pantomimie we Wrocławiu [REPERTUAR]
Następny artykułWrocław: Ulica Ruska odnowa. Poznaliśmy koncepcję rewitalizacji ulicy
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.