Halloween we Wrocławiu – 6 najciekawszych wydarzeń, które zmrożą wam krew w żyłach!

0
Halloween we Wrocławiu
a

Wielu miłośników grozy czekało na Halloween 2022 z utęsknieniem i jak co roku, we Wrocławiu odbędzie się wiele atrakcji z okazji tego przerażającego święta. Spośród licznych wydarzeń będziecie mieli okazje wziąć udział m. in. w imprezie kostiumowej, widowiskowym drag show i oczywiście pokazach filmów grozy. Nie zabraknie także halloweenowego spektaklu dla najmłodszych i koncertów!

Oficjalnie Halloween przypada w tym roku na poniedziałek (31 października), jednak wydarzenia związane z tym świętem zaczynają się we Wrocławiu już w czwartek 27 października. Przedstawiamy wam zestawienie 6 najciekawszych według nas halloweenowych wydarzeń we Wrocławiu.

Halloween w Nietocie – Klub 27

Już 27 października w klimatycznie urządzonym klubie Nietota odbędzie się niezapomniana kostiumowa noc w tematyce klubu 27. Oprócz legendarnych muzyków takich, jak Janis Joplin, Jim Morrison czy Kurt Cobain, na miejscu czekać na was będzie także muzyka na żywo z hitami przedwcześnie zmarłych artystów oraz pyszne, tematyczne drinki.

Impreza kostiumowa nie może miejsca bez konkursu na najlepsze przebranie, dlatego osoba, która najbardziej zachwyci barmanów swoich strojem otrzyma nagrodę z baru! 

Halloween we Wrocławiu
źródło: fb

Gdzie: Nietota, ul. Kazimierza Wielkiego 50

Kiedy: 27 października, czwartek

Bilety: 30 zł dostępne w klubie

Strona wydarzenia

The Dragula Show w HAH Wrocław

W zestawieniu nie mogło zabraknąć jedynego takiego halloweenowego drag show we Wrocławiu!

O to, aby nikt tej nocy nie zasnął, zadbają znane ze swojego mrocznego i gotyckiego stylu drag persony, które zapewnią wam przerażające show! Wystąpi między innymi reprezentantka wrocławskiej sceny drag – Vipera oraz znana z wykonywania swoich autorskich piosenek na żywo Mona Lizak.

Halloween we Wrocławiu
źródło: fb

Gdzie: klub HAH, ul. Oławska 11

Kiedy: 28 października, piątek

Bilety: 25 zł w klubie

Strona wydarzenia

Dynia i Inne Stwory – interaktywny spektakl Halloween dla dzieci

Rodzice i opiekunowie razem ze swoimi przebranymi pociechami będą mogli wybrać się do Teatralnego Centrum Wyobraźni i Animacji dla Dzieci we Wrocławiu na specjalne halloweenowe przedstawienie, na którym nie zabraknie śmiechów, tańców i mnóstwa strasznie dobrej zabawy!

Spektakl, w którym najmłodsi widzowie będą mieli okazje wziąć aktywny udział, przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-8 lat. Całość przedstawienia wraz z animacją trwa 60 minut.

Gdzie: Teatralne Centrum Wyobraźni dla Dzieci Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 22

Kiedy: 29 października, sobota, godz. 16:00

Bilety: ulgowe 30 zł, normalne 35 zł dostępne tutaj

Strona wydarzenia

Makabryczny Wrocław – spacer z przewodnikiem

Odkryj ciemną stronę Wrocławia i makabryczną przeszłość jego murów na wycieczce z przewodnikiem w formule „free tour”, na którym to wy decydujecie, jak wynagrodzić przewodnika za swoją pracę. Na wycieczce dowiecie się wielu interesujących faktów z przeszłości naszego miasta oraz poznacie pełne krwi historię jego mieszkańców. Liczba miejsc jest ograniczona, także spieszcie się z rezerwacją!

Kiedy: 29 października, sobota, godz. 14:30

Rezerwacje obowiązkowe pod numerem  +48 513 875 814

Strona wydarzenia

Halloween we Wrocławiu – Muzyczna Noc Grozy w Starym Klasztorze

Fanów rockowej muzyki na pewno zainteresuje to wydarzenie. W halloweenową noc Stary Klasztor zamieni się w Salę Grozy, a z jej sceny usłyszycie prawdziwe halloweenowe klasyki rocka, jak „Dragula” Roba Zombiego, „Personal Jesusu” Marylina Mansona czy niektóre z utworów Black Sabbath. Niezapomniane wrażenia muzyczne zapewni zespół WrocLove Band złożony z najlepszych wrocławskich muzyków pod kierownictwem Marka „Stinga” Popowa.

Dla przebranych osób czekają bilety ze zniżką 30%!

Gdzie: Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Kiedy: 31 października, poniedziałek

Bilety: 45 zł – 65 zł dostępne tutaj 

Strona wydarzenia

Filmowe szaleństwo w DCF – Sok z żuka, reż. Tim Burton

Tim Burton to niekwestionowany mistrz baśniowej grozy, który przenosząc na ekran swoje lęki, marzenia i fantazje tworzy hipnotyzujące widza światy. Twórca takich tytułów jak Edward Nożycoręki, Miasteczko Halloween czy Gnijąca Panna Młoda. Już 31 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym będziecie mieli okazje zobaczyć jedno z jego klasycznych dzieł filmowych. Jeśli jeszcze nie widzieliście Soku z żuka, klasyki filmów spod znaku czarnej komedii, to zdecydowanie musicie to nadrobić!

Halloween we Wrocławiu
źródło: fb

Gdzie: DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe 

Kiedy: 31 października, poniedziałek, godz. 19:30

Bilety dostępne tutaj

Strona wydarzenia

Przeczytaj również o wydarzeniach na Halloween organizowanych w Hali Stulecia, o których pisaliśmy tutaj: Takiego Halloween we Wrocławiu jeszcze nie było!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUsuwanie AdBlue ze sterownika sposobem na psujący się układ oczyszczania spalin
Następny artykułGiełda płyt winylowych w Borku!