Green Book i Vice na Nocnym Kinie Akademickim w Kinie Nowe Horyzonty!

0

Już 7 marca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się Nocne Kino Akademickie. Podczas tego wydarzeni uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć dwa filmy, które zdobyły w tym roku Nagrodę Akademii Filmowej: “Green Book” oraz “Vice”.

Jednak organizatorzy pragną zapewnić każdemu widzowi doświadczenie wykraczające poza zwykły seans w kinie. Dlatego też na miejscu na wybranych szczęśliwców będą czekały różne niespodzianki i upominki, takie jak vouchery do ulubionych Wrocławskich kawiarni i innych lokali. Nie można też zapomnieć o prelekcji krytyka filmowego i dziennikarza – Piotra Czerkawskiego. To właśnie jego recenzje znajdziecie na Filmwebie czy też w Dwutygodniku. Przybliży on widzom idee stojące za filmem “Green Book” i podzieli się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Historia Nocnego Kina Akademickiego

Nocne Kino Akademickie powstało w 2014 roku za sprawą studentów należących do Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów.  Od ponad 11 lat ich główną misją jest szerzenie kultury i sportu wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego, jednak jak widać nie ograniczają się w swoich działaniach i wychodzą ze swoimi inicjatywami na teren całego Wrocławia. To właśnie dzięki nim macie teraz okazję wziąć udział w piątej, jubileuszowej edycji tego kinowego wydarzenia.

Pięć edycji – pięciu koordynatorów

Pięć edycji to także pięciu koordynatorów, którzy co roku dbali o to, aby każdy uczestnik spędził swój czas jak najlepiej podczas tego wydarzenia. Pierwszą osobą, która wzięła na swoje barki ten obowiązek była Paulina Pudlis. Mówi nam o swoich wspomnieniach z tworzenia tego wydarzenia: “Z racji na dogodny termin postawiliśmy na tematykę Oscarową, która okazała się strzałem w dziesiątkę i jest kontynuowana do dzisiaj. Mieliśmy zaplanowane działania promocyjne na ponad miesiąc, a wszystkie bilety udało nam się sprzedać w trzy godziny tylko i wyłącznie na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego. Myślę, że największym sukcesem mojej edycji jest to, że projekt trwa dalej i teraz odbywa się jego jubileusz!”
Pałeczkę po Paulinie przejęła Maria Sosna, koordynator drugiej edycji, której w pamięci utkwiła najbardziej jedna sytuacja, która zaistniała w czasie jej projektu: “Pierwsze NKA cieszyło się bardzo dużą frekwencją, i nie byli to tylko studenci, ale również osoby, które studia już dawno skończyły. Na przykład Pan, którego żona zaprosiła na Nocne Kino z okazji jego urodzin. Oczywiście wszyscy uczestnicy wydarzenia przed projekcją zaśpiewali głośne “Sto lat” dla solenizanta. Dla mnie to właśnie takie niezaplanowane i spontaniczne przeżycia tworzą atmosferę całego projektu.”
Pierwszy mężczyzna, który zmierzył się z koordynowaniem Nocnego Kina Akademickiego, Ryszard Terpiłowski mówi “Moja edycja na pewno przeszła do historii. A to tylko częściowo za sprawą niezapomnianych wlepek, na których pojawił się homar trzymający Oscara. Pamiętam, że mój team miał swoją maskotkę, która dzielnie towarzyszyła nam przy pracy projektowej – pluszowy, czerwony homar nigdy nas nie zawiódł. Zawsze będę wspominał ten czas z uśmiechem, pomimo kilku wpadek, które przecież każdemu się zdarzają”.
Czwartą edycję Nocnego Kina objęła w Joanna Gauza: “Była to przełomowa edycja, ponieważ udało nam się przenieść nasze studenckie wydarzenie do Kina Nowe Horyzonty. Na gości czekały planszówki, quizy o tematyce filmowej oraz muzyka puszczana na żywo przez naszego DJ-a. Dzięki NKA grupa studentów (i nie tylko) mogła się spotkać i dyskutować o swoich zainteresowaniach filmowych, a także dzielić się swoimi opiniami odnośnie nominowanych do Oscara pozycji. To zawsze będę cenić w tym projekcie – łączy ludzi zakochanych, tak jak ja, w świecie Kina.”
W tym roku miano koordynatora NKA przypadło Oli Konopce, której, jak sama mówi, ciężko uwierzyć, że Nocne Kino Akademicka ma już pięć lat: “Chyba nikt nie sądził, że pomysł na projekcję filmu dla środowiska akademickiego nabierze takiej skali. Na sali kinowej możemy zobaczyć nie tylko studentów – NKA zrzesza wszystkich pasjonatów kina, ale bilety dalej mają studencką cenę! Niesamowicie się cieszę, że udało nam się wybrać filmy, takie jak Green Book, który zgarnął trzy statuetki (w tym za najlepszy film) oraz Vice –najlepsza charakteryzacja. Obejrzałam już oba i mogę zapewnić, że żaden z nich nie rozczaruje. Dlatego serdecznie zapraszam każdego kinomana do Kina Nowe Horyzonty – 7 marca – godzina 19:00!”

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPort Popowice: mieszkania z widokiem na park [NOWE LOKALE, ZDJĘCIA]
Następny artykułTOP 5 miejsc na Dzień Kobiet we Wrocławiu [NASZE ODKRYCIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.