Gigantyczne ruchome malowidła pojawią się na kamienicach Wrocławia! KINOMURAL 2022

0

Czwarta edycja unikatowego w Polsce wydarzenia łączącego sztukę audiowizualną z tkanką miejską odbędzie się 24 września we Wrocławiu. Po raz pierwszy w historii Kinomuralu ogłoszony został konkurs dla artystów z całego świata, którego hasłem jest cytat z utworu Nicka Cave’a pt. „Fireflies”. Nabór na prace trwa do końca czerwca.

Od czterech lat Wrocław zamienia się w miasto ruchomych murali. Podczas jednego wieczoru kilkanaście tysięcy widzów podziwia gigantyczną galerię pod gołym niebem.

Boczne ściany kamienic stają się olbrzymimi płótnami, na których powstają efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideo-artu, przez kino eksperymentalne i animacje 3D, po instalacje audiowizualne. Dzieła poruszają rozmaitą tematykę – niektóre oscylują wokół abstrakcji i skupiają się na formie, inne odwołują się do poezji, kwestii społecznych, filozoficznych i egzystencjalnych.

Zinterpretuj Cave’a i zobacz swoją pracę w wielkim formacie

Organizatorzy po raz pierwszy ogłosili konkurs dla artystów i artystek z całego świata na audiowizualną interpretację fragmentu utworu Nicka Cave’a pt. „Fireflies”. Wybrane przez jury prace będą zaprezentowane w wielkim formacie na ścianach kamienic podczas tegorocznej edycji Kinomuralu. Trzem wyróżnionym obrazom, które wyświetlone zostaną 24 września, jury przyzna dodatkowo nagrody finansowe w wysokości 2 tysięcy złotych każda, ufundowane przez mecenasa konkursu – OKRE Development. Zgłoszenia nadsyłać można do końca czerwca. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły open calla dostępne są na stronie: www.kinomural.com.

Kinomural 2022: więcej ścian i nowa formuła

Otwarty konkurs dla artystów to nie jedyna nowość w ramach tegorocznej edycji wydarzenia. Do grona kuratorskiego Kinomuralu dołączyła Adriana Prodeus, krytyczka filmowa i sztuki. – Rok 2022 to więcej ścian, na których pokażemy ruchome murale. Podzielimy je też tematycznie. Ta formuła prezentacji dzieł pozwoli przedstawić je w nowych kontekstach mówi Bartek Bartos, dyrektor Kinomuralu. – Rozwijamy również współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Owocem naszych wspólnych działań była m.in. kwietniowa wizyta Petera Burra w mieście ruchomych murali – dodaje. Nowojorski artysta multimedialny przeprowadził kilkudniowe warsztaty dla studentów ASP Wrocław, których prace zobaczymy we wrześniu na ścianach kamienic. Szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji i programu Kinomuralu organizatorzy będą ujawniać już wkrótce.

KINOMURAL 2022. OPEN CALL

„We are photons released from a dying star

We are fireflies a child has trapped in a jar”

Nick Cave „Fireflies”


Nagrody: 3x 2000 PLN

Deadline: 30.06.2022

Szczegóły: www.kinomural.com

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień Dziecka 2022 we Wrocławiu: 6 najciekawszych atrakcji i wydarzeń dla dzieci
Następny artykułHistoria medycyny: pierwsze szpitale we Wrocławiu i szpitale dziś
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.