Gdzie znaleźć ciekawe płyty winylowe we Wrocławiu? 6 miejsc, które warto odwiedzić

0

Zapewne jesteś jedną z osób (ze starszego lub młodszego pokolenia), które lubią zbierać nośniki winylowe z ulubioną muzyką. Zastanawiasz się gdzie znaleźć miejsca z muzyką na tego typu płytach we Wrocławiu? Czy można kupić jeszcze jakieś stare wydania z historią?

Okazuje się, że tak! We Wrocławiu znajdziecie kilka świetnych sklepów i giełd, gdzie możecie nabyć płyty winylowe z dobrą muzyką. Polecamy Wam 6 takich miejsc. 

Niegdyś można było polecić pokaźne stoisko z płytami CD i winylowymi w sklepie Media Markt w Galerii Dominikańskiej lub Magnolii. Niestety ta sieć sklepów wycofała się ze sprzedaży tego rodzaju płyt. W pozostałych miejscach w galeriach handlowych, w których można odnaleźć winyle, często są one bardzo drogie. Na szczęście z pomocą przychodzi kilka niezależnych stoisk, z ciekawymi płytami, czasami ich rzadkimi wydaniami lub po prostu w dobrych cenach, od nowych po używane.

Oto kilka lokali z płytami winylowymi, znajdujących się w dobrej lokalizacji w centrum miasta, które warto odwiedzić.

De Molika

Stoisko znajdujące się w budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego 65. W środku można znaleźć sporą ilość płyt winylowych jak i nośników CD. Gatunkowo znajdują się tam od muzyki klasycznej aż po heavy metal. Istnieje także możliwość spytania sprzedawcę o zamówienie jakiegoś materiału przez internet.

Czynne w tygodniu od 11 do 19 oraz w sobotę od 10 do 16.

Winylove

Ul. Świdnicka 49, wejść należy przez księgarnię ‘Pod Arkadami’. Stoisko znajduje się na piętrze, zaraz po wejściu do księgarni. Tutaj już dominują nośniki LP, chociaż jest kilka CD na półce. Jeśli chodzi zaś o te główne, gatunkowo jest tutaj sporo bluesa, różnych odmian rocka, trochę metalu, a także osobny podział na płyty nowe i te starsze, używane.

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19 i w sobotę 10-14.

Rocky Shop

W domu handlowym ’Feniks’ na wrocławskim Rynku po lewej stronie od windy, stoisko na 3 piętrze budynku do zaoferowania ma głównie od groma nośników CD z bardzo ciekawymi i często rzadkimi wydaniami, nowymi jak i używanymi. Znajduje się tu również trochę mniejszy fragment z winylami, głównie rockowymi czy metalowymi. Oprócz tego kupicie tu wiele koszulek z zespołami i nie tylko – gadżety oraz książki o wielu gigantach muzycznych.

Otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 10-19.

Maksel Rock & Roll Shop

Na tym samym piętrze budynku, jednak na wprost od schodów znajdziecie kolejne miejsce dla muzycznych fanów. Podobnie jak stoisko sąsiadujące, znajdują się tu koszulki, naszywki, płyty CD, jak i winyle.

Czynne od 10 do 18 w dniach poniedziałek – sobota.

Studio Płyt Winylowych

Tym razem znajdujący się w podziemiu budynku przy ul. Knaziewicza 15 sklep z przeważającą ilością płyt winylowych. Znajdziecie tam również CD, jak i kasety. Winyle są podzielone na gatunki. Jest ich tu sporo, jazz, blues, pop rock a nawet muzyka filmowa.

Otwarte od wtorku do piątku od 12 do 19 a także w sobotę od 12 do 17.

Giełda Fonograficzna

Na koniec warto wspomnieć także o Giełdzie Fonograficznej pod Ośrodkiem Artystycznym ‘Firlej’ przy Grabiszyńskiej 56, odbywającej się zazwyczaj w pierwszą sobotę miesiąca. Zbiera się tam wielu sprzedawców, a więc do zaoferowania jest cała masa płyt winylowych, kompaktowych, a także kaset – nowych, używanych, starych, ceny zaczynają się już od 10 czy 20 zł! Spotkania trwają od godziny 12 do 15.

Warto dla pewności śledzić na Facebooku stronę wydarzenia, aby wiedzieć, czy kiermasz się odbędzie. Link poniżej: https://www.facebook.com/DolnoslaskaGieldaFonograficzna

Czytaj Także: Gdzie na Jam Session we Wrocławiu? Tu możesz zagrać na scenie z innymi muzykami [WSTĘP WOLNY]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPawilon Czterech Kopuł dawniej i dziś. Odkrywamy historię Wrocławia
Następny artykułN-Park we Wrocławiu urośnie niemal dwukrotnie
Nazywam się Jakub Styczeń, jestem studentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. W wolnym czasie interesuję się muzyką oraz historiami z nią związanymi, a także samochodami.