Wielu z Nas uwielbia wodne szaleństwo, czy to nad jeziorem, czy w basenie. W upalne dni chcemy się schłodzić, przy okazji nie marnując czasu na siedzenie w domu z włączonym wiatrakiem. Dlatego basen jest idealny jako atrakcja. Dzieci korzystają ze zjeżdżalni, a rodzice mogą w tym czasie odprężyć się w jacuzzi.

Gdzie niedaleko miasta nad Odrą znajdziecie ciekawe baseny? Dla chcących zrobić sobie wycieczkę, polecamy tych 5 najciekawszych basenów w okolicy Wrocławia dla rodzin.

Aqua Zdrój w Wałbrzychu

Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu to największy ośrodek turystyczno-sportowy w Sudetach. Polecamy wybrać się na cały dzień i zwiedzić piękny zamek Książ, Palmiarnię oraz Starą Kopalnię.

W skład Aqua Zdrój wchodzą: Park Wodny, zespół saunowy, strefa fitness, korty squash, zespół odnowy biologicznej.

Sam basen również jest wyposażony w liczne atrakcje: basen sportowy 25m, basen rekreacyjny, leżanki wodno-powietrzne, stanowiska masażu podwodnego, armatki wodne, brodzik ze zjeżdżalniami, rurowe zjeżdżalnie (o długości 100m, dwie o długości 60m).

To miejsce jest idealne dla rodzin z dziećmi. Obiekt jest czynny od poniedziałku do niedzieli, od godziny 6:00 do 21:00.

Pociągiem do Wałbrzycha z Wrocławia dojedziecie w godzinę, a samochodem około 40 minut.

Cennik basen+saunarium: tutaj.

Lokalizacja: ul. Ratuszowa 6, Wałbrzych

Baseny w okolicy Wrocławia
Fot. fb/Aqua Zdrój – Największy kompleks sportowo-rekreacyjny w Sudetach

Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój

To miejsce, gdzie cała rodzina będzie się świetnie bawiła. Basen na zewnątrz czy kryty? Od Was to zależy! Na basenie zewnętrznym znajdziecie olbrzymią zjeżdżalnię, basen kąpielowy, brodzik dla dzieci, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej oraz strefę sportową.

Basen wewnętrzny zawiera: basen pływacki, basen rekreacyjny, mniejszy basen dla dzieci, zjeżdżalnia wodna o długości ok. 80 m, która posiada własny basen do hamowania, wir wodny, jacuzzi oraz saunarium.

Na terenie obiektu jest także SPA, kręgielnia, siłownia oraz fitness. Do Parku Wodnego w Trzebnicy dojedziecie z Wrocławia pociągiem (55 minut) lub samochodem.

Cennik: tutaj.

Godziny otwarcia: basen wewnętrzny: pn-pt 7:00-22:00, sb-nd 8:00-22:00, święta 8:00-22:00; basen zewnętrzny pn-nd 9:00-19:00; saunarium pn-pt 14:00-22:00, sb-nd 8:00-22:00, święta 8:00-22:00.

Lokalizacja: ul. Leśna 5, Trzebnica

Fot. fb/Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój
Fot. fb/Gminny Park Wodny Trzebnica-Zdrój

Aquapark Granit

Około 40 km od Wrocławia, w Strzelinie znajduje się Aquapark Granit. To doskonałe miejsce do wypoczynku i zabawy. Basen rekreacyjny ma wiele niespodzianek. Można dać się porwać nutowi rwącej rzeki, skorzystać z masażów wodnych lub poleżeć nad brzegiem.

Do dyspozycji basenu jest fontanna kaskadowa, jacuzzi, przeciwprąd, gejzery powietrzne, leżanki oraz masaże ścienne i denne. Dla najmłodszych jest brodzik. Na terenie obiektu jest także zjeżdżalnia licząca 72 metry.

W Aquaparku jest również basen sportowy, sauna, siłownia, masaże oraz gastronomia.

Cennik: tutaj.

Godziny otwarcia basenu: pn-nd 6:00-22:00

Lokalizacja: ul. Generała Leopolda Okulickiego 10, Strzelin

Park Wodny „Krośnicka Przystań”

To pływalnia z ruchomym dnem. Basen obejmuje: dwie pływalnie, basen rekreacyjny, który wyposażony jest także w zjeżdżalnię rurową, bicze, leżanki wodne oraz wydzielony brodzik dla najmłodszych użytkowników.

Do Waszej dyspozycji jest także saunarium, sala fitness, siłownia.

Cennik: tutaj.

Godziny otwarcia: pn-nd 11:00-21:00

Lokalizacja: ul. Sanatoryjna 9, Krośnice

Pływalnia miejska w Jelczu-Laskowicach

Niecałą godzinę drogi pociągiem od Wrocławia znajdziecie się w Jelczu-Laskowicach. Do Waszej dyspozycji jest duży basen, sauna i przeżycie wyjątkowych chwil na zabawie.

Pływalnia miejska otwarta jest do 24.07 w godzinach: poniedziałek – piątek 14:00-22:00, sobotę 10:00-22:00 i w niedzielę 10:00-21:00.

Cennik: tutaj.

Lokalizacja: ul. Basenowa 5, Jelcz-Laskowice

Czytaj także: Gdzie nad wodę we Wrocławiu? Kąpielisko Kopalnia – 10 powodów dlaczego warto tu przyjechać

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHalfPrice w Magnolia Park już otwarty. Ubrania i dodatki obniżone nawet do 80 proc.
Następny artykułWrocław: 25 lat po Powodzi Tysiąclecia. Jak miasto wspomina te dni?