Jeśli szukacie dużego kąpieliska we Wrocławiu lub w promieniu 15 km od Wrocławia, to mamy dla was dobrą wiadomość. Niedaleko miasta powstało kąpielisko Kopalnia Wrocław.

Kopalnia Wrocław to dawna kopalnia piasku i żwiru, znajdująca się na obszarze Natura 2000 Doliny Widawy, przekształcona w miejsce łączące rekreację, sport i odpoczynek

Piękna przyroda oraz infrastruktura sprzyjająca relaksowi czekają na osoby spragnione odpoczynku. Goście mają do swojej dyspozycji wiele atrakcji: wodny plac zabaw WIBIT, rowery wodne i kajaki, boisko do siatkówki plażowej i badmintona oraz punkty gastronomiczne.

W mojej osobistej opinii jest to najpiękniejsze kąpielisko w bliskiej w okolicy Wrocławia.

Składają się na to 10 czynników:

  1. Kopalnia posiada dwie bardzo duże strzeżone plaże, na których spokojnie można wypocząć wraz z dziećmi.
  2. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw zarówno na lądzie, jak i na wodzie.
  3. Jest jedynym kąpieliskiem z ogólnodostępną wyspą.

4. Zwierzęta są mile widziane, wyznaczona została dla nich specjalna strefa, gdzie czworonogi mogą się integrować, a ich właściciele relaksować, bez obawy o nieprzychylne spojrzenia ze strony innych plażowiczów.

 

5. Kopalnia posiada pierwszą klasę czystości wody.

6. Teren kąpieliska sprzyja różnorodnym aktywnościom fizycznym. Poza obszerną przestrzenią do zażywania kąpieli wodnych, dostępne są boiska do siatkówki i badmintona, strefa street workout (siłownia) oraz wodny tor przeszkód.

 

7. Możliwe jest wypożyczenie sprzętu rekreacyjnego, takiego jak: piłki, frisbee, zestaw do badmintona, kajaki, rowery wodne itp..8. Kopalnia zapewnia przebieralnie i prysznice z bieżącą wodą. Istnieje możliwość wynajęcia altan, w celu urządzenia prywatnej imprezy.

9. Dozwolone jest grillowanie w wyznaczonych miejscach. 

10. A bardziej wymagający goście mogą skorzystać z oferty food trucków lub restauracji.

 

Właściciele obiektu obiecali, że dopóki jest ładna pogoda kopalnia będzie czynna – jest więc bardzo prawdopodobne, że kąpielisko będzie otwarte nawet do końca września.

Kopalnia Wrocław mieści się w Paniowicach, jest to miejscowość oddalona około 9 km od Wrocławia (kierunek Oborniki Śląskie). Dojazd z Centrum Handlowego Marino do tego miejsca zajął nam około 15 minut. Nie jest to specjalnie dużo jednakże z racji odległości najlepiej przyjechać tutaj na cały dzień. Na brak atrakcji na pewno nie będziecie narzekać.

Jeżeli chcielibyście tutaj przyjechać to poniżej znajduje się garść najważniejszych informacji o obiekcie.

Najważniejsze informacje:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane