Gdzie dobrze zjeść we Wrocławiu? 3 miejsca dla niezdecydowanych

0

Wrocław świeci jasno na firmamencie polskiej gastronomii. Nie brakuje tu miejsc, gdzie można dobrze i smacznie zjeść, niezależnie od ceny. Niemało tu również miejsc eksperymentujących ze smakiem i formą serwowanych dań.

Gdzie można dobrze zjeść we Wrocławiu i jakie miejsca wybierać? Podpowiadamy!

Jesteś niezdecydowany/a? Wybierz się do Hali na Dworcu Świebodzkim!

Dworzec Świebodzki jeszcze do niedawna był kojarzony głównie z odbywającym się tu co niedzielę targowiskiem. Od lipca 2020 roku na terenie, gdzie dawniej mieściła się największa w kraju makieta kolejowa “Kolejkowo” pojawiła się ciekawa oferta gastronomiczna, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie brakuje tu kuchni azjatyckiej — warto przyjrzeć się menu restauracji HulThai – konceptu kulinarnego, który serwuje aromatyczne, tajskie specjały, czy Senor Kimchi – połączenia kuchni koreańskiej i meksykańskiej. Miłośnikom burgerów z pewnością przypadnie do gustu oferta Pastrami Summer, a zakochani we włoskiej kuchni pokochają makarony z RagaZZi.

Nie są to jedyne restauracje warte odwiedzenia w tym miejscu. Warto więc śledzić media społecznościowe, które informują o ciągle powstających nowych konceptach.

Miejsce: Hala Świebodzki, pl. Orląt Lwowskich 20 B

Lubisz klimatyczne miejsca? Koniecznie odwiedź restauracje „pod nasypem”

Restauracje „pod nasypem” znane są od wielu lat wrocławskim miłośnikom różnych kuchni. W okolicach Arkad Wrocławskich i Teatru Capitol znajdziesz więc mnóstwo ciekawych miejsc, gdzie można się nie tylko dobrze najeść, ale przede wszystkim doskonale bawić. Miejscem, które znane jest we Wrocławiu z serwowania najlepszej pizzy, jest niepozorny lokal pizzerii Si. Pyszna, rozpływająca się w ustach pizza z prawdziwego, tradycyjnego pieca do wypieku, robiona z pasją i wyłącznie z włoskich składników — zdecydowanie warto spróbować.

Niech Cię nie zraża konieczność oczekiwania na swoją kolej, ponieważ smak otrzymanego dania z pewnością Cię zachwyci. Jeśli jednak nie masz akurat ochoty na włoski placek, warto byś zdecydował się na Kuźnię Dobrych Klimatów (kuchnia polska), Mercado Tapas Bistro (kuchnia meksykańska) czy Napa Restaurant (kuchnia śródziemnomorska). ”Nasyp” to także doskonałe miejsce do świętowania, jest ono bowiem znane z dużego zagęszczenia ciekawych barów. Jedno jest pewne — w tym miejscu nie będziesz się nudzić. 

Miejsce: Pod nasypem, ul. Bogusławskiego

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Filip Józef (@fififlon)

Szukasz czegoś na południu Wrocławia? Wybierz się w okolice ul. Zwycięskiej

Również południe Wrocławia obfituje w ciekawe koncepty kulinarne. Niech nie zrażą Cię korki — mimo iż ul. Zwycięska znana jest z tego, że jest jedną z najbardziej zakorkowanych ulic Wrocławia, to możesz tam znaleźć jedne z najciekawszych restauracji w mieście.

Na początek warto odwiedzić lokal Restauracji Kameralna, gdzie znajdziesz wysokiej jakości dania tradycyjne i smaki znane z dzieciństwa w nowoczesnej formie oraz znaną i bardzo dobrą restaurację Zwycięska 9.

Jeśli jesteś fanem kuchni amerykańskiej, warto odwiedzić lokal Beef Burger, gdzie zjesz burgery klasyczne, drobiowe i wegetariańskie. Miłośnicy kuchni azjatyckiej powinni odwiedzić Sushi Naka Naka (okolice Ronda św. Ojca Pio) oraz restaurację Galbi (ul. B. Strachowskiego 26, która łączy się z ul. Zwycięską). Pierwszy z lokali serwuje dania kuchni japońskiej, drugi natomiast specjalizuje się w kuchni koreańskiej.

Odwiedzając każde z tych miejsc, możesz mieć pewność, że zachwycisz się smakiem. 

Miejsce: ul. Zwycięska

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBergowy Wrocław.
Następny artykułWyjątkowy koncert kolęd na wrocławskim lotnisku [WSTĘP WOLNY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.