a

W pokoju dziecięcym powinien znaleźć się kącik do zabawy, ergonomiczne miejsce do nauki, miejsce do przechowywania i łóżko. W takim wnętrzu przyda się także wygodny fotel rozkładany do spania, który zapewni zdrowy sen dla małego lokatora lub jego gości. Jak wybrać taki mebel, aby zapewniał komfortowy odpoczynek? W artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek!

1. Fotel rozkładany dla małego i dużego

Nowoczesne fotele do spania dostępne są w wielu rozmiarach. Te dla dorosłych mają zazwyczaj od 80 do nawet 120 cm szerokości oraz 190-200 cm długości. Z kolei warianty dla dzieci mogą być mniejsze nawet o kilkadziesiąt centymetrów w każdym wymiarze. Jeśli natomiast szukasz fotela rozkładanego dla dziecka w wieku szkolnym, rozważ zakup modelu dedykowanego dla osób dorosłych. Dlaczego?

Istnieje ku temu kilka powodów. Przede wszystkim weź pod uwagę to, że Twoje dziecko intensywnie rośnie. Podobnie jego rówieśnicy, którzy wpadają w odwiedziny. Może warto zainwestować w mebel, który posłuży dłużej niż przez kilka sezonów?

Nowoczesne fotele rozkładane ze sklepu online Novodom: https://novodom.pl/k/fotele-rozkladane są wykonane bardzo solidnie i przy minimalnej pielęgnacji mogą rosnąć wraz z Twoją pociechą. Przyjmuje się, że dla dzieci w wieku szkolnym i nastolatków materac nie powinien być węższy niż 80-90 cm, aby zapewniać swobodę ruchów. Zwróć też uwagę na wysokość fotela – lepiej wybrać wersję nieco niższą, aby zminimalizować ryzyko upadku z łóżka. Dla bezpieczeństwa możesz również postawić na fotel z podłokietnikami uniemożliwiającymi upadek na podłogę podczas snu.

Pamiętaj, że standardowe modele zazwyczaj są bardziej wytrzymałe niż fotele do spania dla małych dzieci. To więc dobre rozwiązanie, jeśli z mebla mieliby korzystać okazjonalnie także dorośli, np. rodzina lub przyjaciele wpadający z wizytą przy okazji świąt. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz zmuszony oferować gościowi miejsca na podłodze – wystarczy, że przestawisz fotel np. do salonu.

2. Solidne wykonanie gwarantuje maksymalną wygodę 

Od jakości wykorzystanych materiałów i rodzaju konstrukcji zależy nie tylko trwałość fotela z funkcją spania, ale też komfort snu. Jeśli chcesz, aby był to mebel, który sprzyja nocnej regeneracji organizmu – nawet jeśli będzie on używany tylko okazjonalnie – zwróć szczególną uwagę na dwie rzeczy:

  • sposób rozkładania – najlepiej, jeśli powierzchnia fotela do spania jest jednoczęściowa. W takim przypadku nie powstają na niej niewygodne szczeliny, a fotel lepiej podtrzymuje ciężar ciała. Nacisk na powierzchnię do spania rozkłada się równomiernie, dzięki czemu spanie nie obciąża stawów i nie powoduje napięć mięśniowych.
  • rodzaj wypełnienia – na rynku dostępne są fotele rozkładane z wypełnieniem piankowym, gąbkowym lub sprężynowym. Dobrej jakości meble spełniają najwyższe wymogi jakościowe i sprawdzają się równie dobrze. Pamiętaj jednak, że twardość powierzchni do spania powinna być dopasowana do wagi Twojego dziecka.

Nie wiesz, czy powierzchnia do spania w wybranym przez Ciebie modelu  w 100% odpowiada potrzebom młodego użytkownika? Przeprowadź testy! W Novodom skorzystasz z szybkiej wysyłki, a w razie potrzeby łatwo wymienisz fotel na inny.

3. Walory użytkowe foteli do spania – to również jest ważne!

Ze względu na wielofunkcyjność foteli z funkcją spania, muszą to być meble zaprojektowane w taki sposób, aby ich użytkowanie nie było skomplikowane i nie sprawiało problemu. Większość modeli (jeśli nie wszystkie) ma kompaktowe rozmiary po złożeniu i niewielką wagę. Dzięki temu można łatwo je przesunąć lub przenieść z miejsca na miejsce.

Znaczący wpływ na funkcjonalność fotela może mieć mechanizm składania i rozkładania. Zwróć na ten element szczególną uwagę, zwłaszcza jeśli dziecko będzie wykonywać te czynności samodzielnie. Wybierz model z takim mechanizmem rozkładania, który nie wymaga użycia siły – dobrej jakości fotel powinien dać się rozłożyć nawet jedną ręką. Taka funkcja nie tylko ułatwi korzystanie z mebla, ale też ograniczy ryzyko niechcianych kontuzji, np. w wyniku przytrzaśnięcia ręki.

Odpowiednio wybrany fotel rozkładany z pewnością posłuży przynajmniej przez kilka lat. Współczesna stylistyka tych mebli jest tak różnorodna, że z łatwością wybierzesz model, który będzie doskonale wyglądał w Twoim wnętrzu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Bastion Sakwowy w nowej odsłonie. Iluminacje i Fontanna wkrótce otwarte!
Następny artykuł5 najpiękniejszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.