Bulwar Dunikowskiego to miejsce, które powoli staje się najbardziej popularnym miejscem spotkań we Wrocławiu. Sprzyjają temu kolejne organizowane przy nim wydarzenia dla mieszkańców i turystów. 11 czerwca życie naszego miasta ponownie skupi się na przepływającej przez nie rzece. W tym dniu w ramach ESK 2016 odbędzie się kilka wydarzeń przeznaczonych dla Wrocławian.

„Flow jest wydarzeniem ukazującym historię budowy, zniszczenia i odbudowy miasta w XX wieku. Punktem centralnym projektu będzie rzeka Odra, płynny kręgosłup miasta, który przepływa przez jego historię, czasem w sposób przyjazny, innym razem ze złością. Odra i okoliczne parki, budynki i mosty znajdą się w centrum wielu wydarzeń performatywnych opowiadających historie XX-wiecznego Breslau/Wrocławia.

Działania te będą oparte o twórcze refleksje lokalnych i europejskich artystów, refleksje poruszające tematy diaspory, migracji i imigracji.

HKJ

W ciągu dnia wzdłuż brzegów Odry, w parkach, ogrodach i na mostach pomiędzy Ostrowem Tumskim, Biblioteką Uniwersytecką a budynkami Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się performance i happeningi, spektakle teatrów z zagranicy i spotkania kulturalne.

Scenografią największego, wieczornego widowiska Flow będzie Odra i Ostrów Tumski. Publiczność zgromadzona na brzegach rzeki, mostach i w budynkach wysłucha koncertu orkiestry symfonicznej i wielkiego chóru mieszanego – formacji stworzonych specjalnie na tę okazję,  złożonych z młodych muzyków z Czech, Izraela, Niemiec i Polski.

Widowisko to ma pokazać, jak miasto postrzega siebie, swoją przeszłość, przyszłość i zmieniającą się tożsamość w drugiej dekadzie XXI wieku.”

Swój wkład w przedsięwzięcie mają także wrocławscy harcerze zwłaszcza Ci, którzy na co dzień szkolą się w sztuce żeglarskiej. Już od rana będziemy mogli spotkać ich w centrum miasta. Przygotowany przez nich event, to kontynuacja cyklicznie organizowanych, znanych Wrocławianom już od 10 lat Harcerskich Mistrzostw Wrocławia w Regatach Żeglarskich.

SONY DSC
SONY DSC

To kolejne tego roku wydarzenie, realizowane właśnie na bulwarze Dunikowskiego nad brzegiem Odry, a jednocześnie pierwsze tegoroczne regaty w centrum. Od samego rana mieszkańcy miasta będą mogli podziwiać ścigające się ze sobą jachty, a przy brzegu znajdą kilka atrakcji przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zmagania zakończą się pokazowym popołudniowym apelem, odsłaniającym elementy tradycji i musztry marynarskiej. Komenda HOW „Stanica”, główny organizator regat, zdradza nam też pewien szczegół dotyczący wieczornego pokazu na rzece- Ci, którzy nie zdążą w ciągu dnia przyjrzeć się jak działają harcerze ze wschodniego Wrocławia, będą mieli okazję zrobić to w trakcie spektaklu, gdzie żagle odegrają jedną z kluczowych ról.

Tegorocznymi organizatorami Harcerskich Mistrzostw jest Harcerski Ośrodek Wodny „Stanica”, wspierany przez nowo powstały Hufiec ZHP Wrocław Wschód. Udział wezmą załogi z Hufca ZHP Wrocław, Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho”, a także przedstawiciele ZHR- harcerze wodni z Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Zatoka”.

REGATY O HMW

Plan dnia na bulwarze Dunikowskiego:

10.00
podniesienie bandery, otwarcie interaktywnego punktu z atrakcjami dla Wrocławian;

10.15
start I wyścigu regat;

15.00
zakończenie wyścigów, możliwość obejrzenia jachtów regatowych harcerzy;

16.00 – 17.00
pokazowy apel i dekoracja zwycięzców

22.00 – 23.30
Spektakl FLOW

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚwięto Wrocławia [HARMONOGRAM]
Następny artykułModny Wrocław – wybierz z nami najciekawszą stylizację [sesja nr 6]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.