Festiwal WROsound 2022: nowi artyści w line-upie!

0
WROsound fot. BTW photographers

Wrocławski headliner i zespół, który wraz z gośćmi przeniesie nas w lata 80. i 90. Poznaliśmy nowe propozycje muzyczne festiwalu WROsound.

Nowe ogłoszenie przyniosło pierwszego headlinera, który z nazwą festiwalu ma wiele wspólnego. Zdechły Osa to wrocławski twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku.

Zdechły Osa 4 fot. Beata Wencławek

Na koncie ma album „Sprzedałem dupe” – nominowany do Fryderyka 2022 w kategorii „Album roku hip hop” – ale to nieokiełznane koncerty, na których można wpaść w pogo, budują jego fenomen. – Od jakiegoś czasu rozglądaliśmy się za headlinerem, o którym można powiedzieć, że jest nasz, wrocławski, bo nazwa festiwalu wciąż obowiązuje. Kandydat, który pasował do naszej muzycznej wizji, był tylko jeden – z resztą Zdechły Osa od kilku lat przewijał się przez nasze wstępne propozycje bookingowe. Można powiedzieć, że ten headliner mu się po prostu należał – mówi Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław.

Drugi dzień festiwalu zasili zespół Niemoc. „Notoryczni debiutanci” mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio istnieje już kilka lat, to wciąż są określani jako „młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90., a energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy. We Wrocławiu wystąpią w towarzystwie artystek, które wzięły udział w nagraniach ich drugiego albumu „Kilka Najlepszych Dni w Życiu” – na scenie zobaczymy Misię Furtak oraz Kachę Kowalczyk z duetu Coals.

Niemoc 1 fot. Filip Preis

Zdechły Osa i Niemoc z gośćmi dołączyli do wcześniej ogłoszonego składu: Szczyla, zespołu NANGA, duetu RYSY, który na wokalu wspierać będą Justyna Święs i Michał Anioł oraz Janusa Rasmussena z duetu Kiasmos – Powoli wyłania się muzyczny kierunek poszczególnych dni – 15 lipca pójdziemy w rapowe klimaty, 16 lipca postawimy na więcej elektroniki. Lubimy pewną spójność, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że sięgamy po artystów z zupełnie innych bajek. Do ogłoszenia pozostały nam dwa ostatnie miejsca na scenie głównej, w tym zagraniczny headliner drugiego dnia. Potem ujawnimy line-up sceny Tak Brzmi Wrocław, która będzie skupiać wyłącznie lokalnych artystów – dodaje organizatorka.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound – organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław – odbędzie  się w dniach 15-16 lipca na placu przed Impartem. Bilety z pierwszej puli są dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl. Za pojedynczy bilet zapłacimy 89 złotych, 158 złotych za dwudniowy karnet.

15 lipca: Zdechły Osa, Szczyl, NANGA i inni

16 lipca: Janus Rasmussen (Kiasmos) Live, RYSY feat. Justyna Święs & Michał Anioł, Niemoc & gościnnie: Misia Furtak & Kacha Kowalczyk i inni

mat. Strefa Kultury Wrocław

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Pociągi wrócą na Dworzec Świebodzki. Program Kolej Plus dofinansuje budowę linii kolejowych na Dolnym Śląsku
Następny artykułAmerican Cars Mania. 1000 klasyków samochodowych przyjedzie do Wrocławia!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.