fot: pexels.com
a

Silesia Cup po raz dziewiąty na Polach Marsowych we Wrocławiu. Prawie 300 zawodniczek i zawodników z 11 krajów Europy przyjeżdża do Wrocławia, by wziąć udział w Międzynarodowym Turnieju Lacrosse, który odbędzie się 4-6 maja. W tym roku zaplanowano ponad 60 meczów, które będą rozgrywane na trzech boiskach jednocześnie.

W Stolicy Dolnego Śląska zameldują się gracze między innymi z Polski, Niemiec, Łotwy, Węgier, Danii, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Rosji. Po raz pierwszy samym meczom towarzyszyć będą warsztaty sędziowskie oraz strefa zabawy dla dzieci; wśród nowości zaplanowano także rozgrywki juniorskie.

fot: mat.prasowe.
fot: mat.prasowe.

Silesia wciąż rośnie, razem z całym lacrosse w Europie – mówi Maciej Krupniewski, organizator turnieju. Sama dyscyplina staje się coraz bardziej popularna, a Wrocław jest w lakrosowym środowisku doskonale znany, zarówno z poprzednich edycji imprezy, jak i dzięki The World Games 2017. Rzesza zawodników wybiera Wrocław spośród innych lokalizacji na Starym Kontynencie ze względu na niepowtarzalny klimat zawodów, jak i samego miasta. Staramy się, aby co roku turniej z jednej strony się rozrastał, z drugiej zaś, żeby wciąż posiadał tę niesamowitą rodzinną i piknikową atmosferę: 100% walki na boisku, 100% relaksu poza meczami – podsumowuje Krupniewski.

fot: Jacek Magierowski
fot: Jacek Magierowski

Kosynierzy Wrocław – aktualni i pięciokrotni w sumie Mistrzowie Polski – to zwycięzcy ubiegłorocznej edycji rozgrywek, zaś sekcja damska – Kosynierki – powalczą o odzyskanie tytułu. Choć Wrocławianie i Wrocławianki to mocne ekipy, na pewno zagrożą im zespoły z Niemiec, Czech czy fizycznie grający Łotysze.

Poza samymi rozgrywkami, na widzów będą czekać bezpłatne atrakcje dla starszych i młodszych. Każdy będzie mógł spróbować, czym jest lacrosse i zjeść ciepły posiłek z grilla. Dla najmłodszych przygotowane zostanie strzelanie z łuków, malowanie twarzy, bańki mydlane czy trampolina.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, pierwsze mecze startują w piątek, 4 maja, a rozgrywki na Polach Marsowych potrwają do niedzielnego popołudnia (6 maja). Więcej informacji na profilu: www.facebook.com/Silesia.Cup oraz wydarzeniu na Facebooku

Źródło: mat.prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJuż jutro w Parku Młodego Wrocławianina zasadzimy 200 drzew! W planach piknik i atrakcje dla wszystkich
Następny artykuł48. Festiwal Fama- zgłoszenia przyjmowane do jutra!