Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy to specjalna edycja interdyscyplinarnego festiwalu sztuk performatywnych Busker Tour, tym razem skupiona tylko na autorskiej muzyce polskich i międzynarodowych artystów ulicznych.

Festiwal odbędzie się w dniach 6-7 lipca 2024 na wszystkich pierzejach wrocławskiego Rynku. Sceny uliczne oznaczone będą znakami z logo festiwalu.

Łącznie w ciągu dwóch dni odbędzie się ponad 30 koncertów. Każdy artysta wystąpi kilka razy. Oba dni zakończy specjalny projekt Orkiestra Busker Tour 2024 i otwarte jam session, do którego może dołączyć każdy, kto chce zaprezentować autorskie piosenki lub improwizować z innymi muzykami.

Busker Tour 2024: Dźwięki Ulicy to bogactwo gatunków muzycznych od rocka, przez muzykę gitarową do techno. Artystów różnią style, inspiracje, pochodzenie i kultury, z których czerpią. Są wśród nich zarówno absolwenci szkół muzycznych, jak i samoucy. Łączy ich pasja do muzyki, występów ulicznych i umiejętność przyciągania i zatrzymywania publiczności. 

Program:

DEANisHOME | Bułgaria

Allie | Polska

Funkynilo | Hiszpania

Suzie Fleur | Holandia

Sammer Salah Trio | Egipt, Włochy

Nate Bernardini | Stany Zjednoczone

Finian | Polska

Robert Lee Fardoe | Walia

Opisy artystów dostępne są na stronie www.busker.pl

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się występ i masz taką możliwość, zgodnie z tradycją występów ulicznych, wrzuć buskerom coś do kapelusza.

Uwaga: Sceny uliczne będą mobilne w obrębie całego Rynku i oznaczone znakiem z logo festiwalu. Miejsca wybierane będą na bieżąco w zależności od warunków atmosferycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczności i artystom. Nie zapomnij kremu z filtrem, nakrycia głowy i płaszcza przeciwdeszczowego.

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun” 

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Więcej informacji:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKolejkowo wprowadza dynamiczne ceny na wakacje: tańsze bilety online!
Następny artykułMuzyka Niemena na skwerze jego imienia we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.