Imponująca sylwetka i dobra kondycja to nie kwestia przypadku. Żeby osiągnąć satysfakcjonujący wygląd oraz poprawić swoją wydolność, trzeba spędzić setki godzin na siłowni lub na bieżni. Czy wiesz, że istnieją bezpieczne i sprawdzone sposoby, aby spotęgować efekty mozolnej pracy? Poznaj preparaty, które poprawią Twoją wydajność w trakcie treningu.

Jakie substancje znajdują się w popularnych przedtreningówkach?

W sklepach z suplementami diety można kupić wiele preparatów dla sportowców, które należy przyjmować przed treningiem. Ich składy są różnorodne, jednak w najpopularniejszych produktach znajdziemy przede wszystkim:

  • beta-alaninę,
  • kofeinę,
  • cytrulinę,
  • tyrozynę,
  • taurynę,
  • kreatynę,
  • niacynę.

Suplementy przedtreningowe stanowią wyspecjalizowaną kategorię preparatów dla sportowców. Starannie skomponowane mieszanki mają poprawiać wydajność zawodnika, umożliwiać wykonanie większej liczby ćwiczeń na dodatkowym obciążeniu i w ten sposób przekładać się na poprawę wyników sportowych. Mnogość produktów dostępnych na sklepowych półkach może sprawiać, że wybór odpowiedniego preparatu będzie trudny. Najlepiej zawsze sięgać po suplementy diety o przejrzystym składzie, które są polecane przez zadowolonych klientów: https://mybionic.pl/producenci/fa-nutrition.

Kofeina – niezbędna dawka energii

Biały i gorzki proszek, czyli kofeina, to związek, który błyskawicznie wchłania się do przewodu pokarmowego i jest rozprowadzany po całym organizmie. Już po kilku minutach od spożycia preparatów z kofeiną przedostanie się ona do krwiobiegu, a jej maksymalne stężenie zostanie osiągnięte mniej więcej po 1-2 godzinach. Suplementy diety zawierające kofeinę warto przyjmować przed każdym treningiem – nieważne, czy nasz organizm będzie musiał znieść długotrwały wysiłek o niskim natężeniu, czy intensywne i wyczerpujące ćwiczenia typu kardio. Ta substancja oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, powodując uczucie pobudzenia oraz zmniejszając poziom zmęczenia.

Czy kreatyna może wpływać na siłę mięśni?

Suplementy diety z kreatyną przyczyniają się do osiągania lepszych wyników podczas treningów siłowych. Jej najważniejsze zadania to wspomaganie rozrostu masy mięśniowej oraz gromadzenie i uwalnianie energii potrzebnej do syntezy białek. Regularne przyjmowanie kreatyny przed wysiłkiem sprawi, że już po kilku dniach zauważymy pierwsze efekty w postaci zwiększenia siły mięśni, co przełoży się na większe obciążenia treningowe. Dzięki kreatynie nasza wydolność ulegnie poprawie i szybciej dojdziemy do siebie po wymagających ćwiczeniach.

Zwieńczenie dobrego treningu, czyli odżywka białkowa

Suplementacja przed treningiem jest bardzo ważna, jednak pewne preparaty najlepiej zażywać dopiero po wykonaniu męczących ćwiczeń. Takim preparatem są na przykład popularne odżywki białkowe, które zawierają wysokie stężenie protein. Prawidłowa suplementacja wspomaga odbudowę i regenerację białek mięśniowych, wspiera anabolizm mięśni i sprzyja redukcji masy ciała. Odżywki zaspokoją zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne po treningu i sprawią, że regeneracja powysiłkowa będzie przebiegać szybciej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułEd Sheeran zagra koncert we Wrocławiu!
Następny artykułOsąd: Nowa świetna kryminalna gra terenowa we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.