Dzień Otwarty Mostów Pomorskich we Wrocławiu. Potańcówka na moście, koncert i bezpłatny poczęstunek

0
fot. wroclaw.pl

Prezydent Wrocławia, Wrocławskie Inwestycje i rady osiedli: Stare Miasto, Nadodrze i Kleczków zapraszają na Dzień Otwarty mostów Pomorskich w sobotę 28.01 w godz. 15 – 18. Będą śpiewy, tańce, przekąski i napoje oraz podziwianie mostów przed oddaniem do użytku, które nastąpi w nocy z 29 na 30.01.

Na mosty Pomorskie w sobotę 28.01 można będzie dotrzeć na godz. 15 pieszo lub zabytkowym tramwajem, który wystartuje o godz. 14 spod Opery i pojedzie Świdnicką, Podwalem, pl. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego, Kołłątaja, Skargi, most Grunwaldzki, Sienkiewicza.

W tramwaju pasażerom będzie przygrywała orkiestra jazzowa Dixi Tiger’s Band. Zagra ona też na mostach Pomorskich. Potem wszyscy z Chórem Staromiejskim odśpiewają utwór Marii Koterbskiej „Mkną po szynach niebieskie tramwaje”.

Wpadnijcie zatańczyć na mostach Pomorskich

Następnie będzie można wskoczyć z partnerem lub bez na scenę i potańczyć do przebojów lat 20-30 ub. wieku, puszczanych przez DJ Ewelinę, znaną z potańcówek na pl. Wolności. Strój z epoki mile widziany. W nim będzie można również zrobić sobie zdjęcie z zabytkowym automobilem.

W ul. ks. Witolda zaparkowane zostaną samochody zabytkowe z Zamku Topacz.

Okoliczne lokale gastronomiczne: Cafe Rozrusznik, Tajfun, Martim, La Maddalena, Przystań, Marina i OKWineBar przygotowują poczęstunek-niespodziankę. 

Szczegóły atrakcji można będzie znaleźć też na wydarzeniu facebookowym – tutaj: https://www.facebook.com/events/738499197872990

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: Hotele w pobliżu Dworca Głównego PKP [do 25 minut pieszo]
Następny artykułWe Wrocławiu ułożą największe puzzle świata, które trafią na aukcję WOŚP!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.