Tegoroczny Dzień Dziecka będzie we Wroclavii zdecydowanie dłuższy i upłynie pod znakiem teatru. Przez cztery kolejne soboty czerwca na odwiedzających centrum najmłodszych i ich rodziców będą czekali artyści prezentujący zróżnicowane formy teatralne – od klasycznych, po teatr… baniek mydlanych! Nie zabraknie przy tym innych uwielbianych przez dzieci atrakcji: nielimitowanej waty cukrowej, popcornu i lodów. 

W tym roku postanowiliśmy przedłużyć Dzień Dziecka, by nie ograniczał się tylko do jednego dnia – mówi z uśmiechem Małgorzata Woźniak, Dyrektorka Wroclavii i dodaje: – Główną atrakcją będą spektakle teatralne dla najmłodszych. Dzieci bardzo lubią tą formę sztuki i są niezwykle wdzięcznymi widzami. Zadbaliśmy przede wszystkim o edukacyjny i interaktywny repertuar, aby młodzi widzowie mogli współtworzyć spektakle razem z aktorami.

Wciągające historie, muzyka i zabawa wypełnią przestrzeń Grand Plaza 1, 8, 15 i 22 czerwca. W każdą sobotę wystawione zostaną dwa 40-minutowe przedstawienia. Cała strefa wydarzenia będzie dostępna od 11:00 do 18:00. W przerwach między spektaklami, na najmłodszych będą czekać takie atrakcje jak malowanie twarzy inspirowane tematyką przedstawień czy nielimitowana wata cukrowa, popcorn i soki – dostępne dla uczestników, których rodzice posiadają aplikację Wroclavia Club.  Klubowicze będą mogli także otrzymać vouchery na porcje lodów w Polish Lody – wystarczy, że w danym dniu zrobią we Wroclavii zakupy za minimum 30 zł i zachowają dowód transakcji. Dodatkowo, w Dzień Dziecka, 1 czerwca strefę odwiedzi para mimów, zabawiających gości pokazami pantomimy oraz tworzących zwierzątka z balonów.

Szczegółowy plan i opisy spektakli teatralnych:

♦ 1 czerwca: Teatr Kulturka

Dużo humoru, zabawy, wzruszeń, a także wątków edukacyjnych: Teatr Kulturka z Poznania zaprosi dzieci w wieku 4-12 lat na dwa interaktywne spektakle z muzyką na żywo. 

11:00-11:40 – „Dbamy o świat” – „Ekologiczne” przedstawienie lalkowe, podejmujące tematy takie jak segregowanie śmieci, dbanie o pszczoły, szanowanie mórz i oceanów czy unikanie kupowania ponad miarę. Z uśmiechem i nadzieją, bo wszystko jest w naszych – w tym także małych widzów – rękach. 

12:30-13:10 – „Polinezja: podróż na rajską wyspę” – Pełne słońca, interaktywne przedstawienie taneczne, które zabierze najmłodszych na tropikalną wyspę, przybliży jej wyspiarską kulturę i pozwoli uczestnikom poczuć prawdziwie wakacyjny klimat.  

♦ 8 czerwca: Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Pochodzący z Rabki-Zdroju Teatr Chrząszcz w Trzcinie tworzy grono pasjonujących się teatrem lalkowym aktorów, lalkarzy, plastyków, muzyków i pedagogów. Ich misją jest realizacja takich przedstawień, które mówią do dzieci ich językiem. We Wroclavii wystąpią przed widzami w wieku 4-12 lat z dwiema edukacyjnymi inscenizacjami. 

12:00-12:40 – „O! Wlazł kotek na płotek” – Spektakl inspirowany znaną wszystkim piosenką. W lekki i ciekawy dla najmłodszych sposób podejmuje problem nietolerancji i rodzenia się agresji w grupie, a poprzez zaangażowanie widzów uczy dzieci asertywnego myślenia. 

14:00-14:40 – „Puk! Puk!” – Przedstawienie, które jest „instrukcją” zawierania przyjaźni. Porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Istotnym motywem są także dźwięki – ich słuchanie, wydawanie i odbieranie.

♦ 15 czerwca: Magiczny Teatr Muzyczny

Misją Magicznego Teatru Muzycznego z Wrocławia jest edukacja wszystkich dzieci – również tych zmagających się z autyzmem, nadpobudliwością, niepełnosprawnością umysłową czy fizyczną. Artyści wykorzystują w swojej pracy bajkoterapię i muzykoterapię, a prezentowane we Wroclavii przedstawienia nie mają ograniczeń wiekowych.  

12:00-12:40 – „Wielkie przesłuchanie, czyli konkurs talentów” – Spektakl prezentujący teatr „od środka”. Oparty na fabule przesłuchania chętnych – aktorów, postaci bajkowych, ale także widzów – chcących zagrać w przedstawieniu teatralnym znanego amerykańskiego producenta bajek. Łatwa w odbiorze animacja lalek teatralnych będzie okazją do zobaczenia i nauki tego, na czym polega pantomima oraz teatr lalek: marionetek, kukiełek, pacynek i muppetów. 

14:00-14:40 – „Hej przygodo!” – Przedstawienie o charakterze wychowawczym, poruszające tematy przyjaźni, braterstwa, bezpiecznej zabawy, pomocy słabszym i młodszym, a także miłości do przyrody i dbania o jej dobro. Motywem przewodnim będzie przygoda w pirackiej bandzie, obfitująca w cyrkowe sztuczki, śpiew i zabawy. 

♦ 22 czerwca: Teatr Kultureska oraz Teatr Baniek Mydlanych

Krakowski Teatr Kultureska prowadzi w całej Polsce edukację prośrodowiskową poprzez autorskie spektakle ekologiczne. Muzyczno-interaktywne przedstawienie we Wroclavii będzie przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat. 

12:00-12:40 – „Ekonolulu” – Aktorzy zabiorą widzów w podniebną podróż, której celem jest ekologiczna kraina marzeń: Ekonolulu. Zanim jednak tam dotrą, nauczą się m.in. segregowania odpadów, sposobów ochrony powietrza, a także poznają, czym jest zasada zero waste. 

Na finał czerwcowego świętowania, Teatr Baniek Mydlanych zaprosi wszystkie dzieci w wieku 3-12 lat na muzyczne, interaktywne i niezwykle barwne widowisko. 

14:00-14:30 – „Tajemnica bańki szczęścia” – Jedyny w swoim rodzaju spektakl otworzy przed widzami świat czarów i baśni, a bajkowy karnawał baniek mydlanych dostarczy wielką dawkę humoru oraz dobrej energii całym rodzinom.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBajkowy Dzień Dziecka na pl. Wolności we Wrocławiu
Następny artykułJakie drzwi do garażu kupić? Przegląd rozwiązań
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.