Dzień Dziecka to czas, kiedy we Wrocławiu na dzieci i ich rodziny czeka mnóstwo atrakcji i wydarzeń. W tym artykule podzielimy się 15 pomysłami na spędzenie tego wyjątkowego dnia w stolicy Dolnego Śląska. Wszystkie propozycje są sprawdzone, przetestowane i gwarantują świetną zabawę.

1. Zamek Leśnica: Powrót do Średniowiecza

Zamek Leśnica to miejsce, które w Dzień Dziecka przenosi nas w magiczny świat średniowiecza. Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach rzemieślniczych, zobaczyć pokazy walk rycerskich oraz posłuchać opowieści o dawnych czasach. To świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i poczuć się jak prawdziwy rycerz czy księżniczka.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca od 10:00 do 15:00​​.

2. Ogród Botaniczny: Blisko natury

Ogród Botaniczny we Wrocławiu zaprasza na dzień pełen zabawy i edukacji. W programie znajdą się warsztaty rękodzielnicze, gry terenowe oraz możliwość uczestnictwa w ekologicznych projektach zero-waste. To idealne miejsce dla dzieci kochających przyrodę. Atrakcje dostępne 2 czerwca od 10:00 do 16:00​​.

3. Hydropolis: Zabawa z wodą

Hydropolis to centrum wiedzy o wodzie, które oferuje interaktywne wystawy, warsztaty i pokazy eksperymentów. Dzieci mogą dowiedzieć się, jak ważna jest woda dla naszego życia i jak z niej korzystać w sposób odpowiedzialny.

Centrum czynne codziennie od 9:00 do 18:00​​.

4. Wrocławskie ZOO i Afrykarium: Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami

Wrocławskie ZOO i Afrykarium to miejsca, gdzie dzieci mogą zobaczyć na własne oczy egzotyczne zwierzęta z całego świata. W Afrykarium czekają na nie fascynujące wystawy poświęcone wodnym ekosystemom Afryki.

ZOO otwarte codziennie od 9:00 do 18:00​​.

5. Spacer śladem wrocławskich krasnali: Magiczna przygoda

Kto z nas nie zna wrocławskich krasnali? Spacer śladem tych małych postaci to świetna zabawa i przygoda dla całej rodziny. Przy okazji można zwiedzić najpiękniejsze zakątki miasta i dowiedzieć się więcej o jego historii.

Przewodniki i mapy dostępne w punktach informacji turystycznej​​.

6. Centrum Historii Zajezdnia: Lekcja historii

Centrum Historii Zajezdnia oferuje multimedialne wystawy, które w przystępny sposób przedstawiają historię Wrocławia. To doskonała okazja, by połączyć naukę z zabawą i dowiedzieć się czegoś nowego o naszym mieście.

Centrum otwarte od 10:00 do 18:00​​.

7. Manufaktura Cukierków i Lizaków: Słodkie Czary Mary

Wizyta w Manufakturze Cukierków i Lizaków to nie tylko możliwość zobaczenia, jak powstają ulubione słodycze, ale także szansa na stworzenie własnych słodkości. To niezwykle kreatywne i smakowite doświadczenie.

Pokazy odbywają się od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-17:00​​.

8. Aquapark Wrocław: Wodne Szaleństwo

Aquapark Wrocław to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci mogą bawić się na zjeżdżalniach, w basenie z falami czy leniwej rzece. To doskonały sposób na spędzenie aktywnego i radosnego dnia.

Aquapark otwarty codziennie, godziny różnią się w zależności od sekcji​​.

9. Park Trampolin GOjump: Skoczna Zabawa

GOjump to największy park trampolin w Polsce, który oferuje niezliczoną ilość atrakcji dla dzieci. Skakanie na trampolinach, tory przeszkód, baseny z gąbkami – to tylko niektóre z możliwości, jakie czekają na małych skoczków.

Park otwarty codziennie od 10:00 do 20:00​​.

10. Wrocław Fashion Outlet: Nauka przez Zabawę

Wrocław Fashion Outlet organizuje Dzień Dziecka pełen naukowych atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach, które pokażą, że nauka może być super zabawą.

Wydarzenie odbędzie się 31 maja i 1 czerwca w godzinach otwarcia centrum​​.

11. Teatr Lalek: Magiczne przedstawienia

Wrocławski Teatr Lalek przygotował specjalne spektakle dla najmłodszych. Bajki opowiadane za pomocą lalek to nie tylko świetna rozrywka, ale także sposób na rozwijanie wyobraźni i wrażliwości.

Spektakle odbędą się 1 czerwca o godzinie 11:00 i 14:00​​.

12. Muzeum Pana Tadeusza: Interaktywne wystawy

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wyjątkowe wystawy i warsztaty. Dzieci będą mogły uczestniczyć w interaktywnych zajęciach, które przybliżą im literaturę i historię w przystępny sposób. Wydarzenia odbywają się 1 i 2 czerwca od 10:00 do 16:00​​.

13. Teatralne Soboty we Wroclavii

Tegoroczny Dzień Dziecka będzie we Wroclavii zdecydowanie dłuższy i upłynie pod znakiem teatru. Przez cztery kolejne soboty czerwca na odwiedzających centrum najmłodszych i ich rodziców będą czekali artyści prezentujący zróżnicowane formy teatralne – od klasycznych, po teatr… baniek mydlanych! Nie zabraknie przy tym innych uwielbianych przez dzieci atrakcji: nielimitowanej waty cukrowej i popcornu.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka we Wroclavii będzie trwał cały czerwiec! 

14. Rejs Statkiem po Odrze

Wrocław to miasto pełne wody, a rejs statkiem po Odrze to wyjątkowe przeżycie. Dzieci będą mogły zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy i poczuć się jak prawdziwi żeglarze.

Rejsy odbywają się 1 czerwca co godzinę od 10:00 do 18:00​​.

15. Plac Wolności: Festyn Rodzinny

Na Placu Wolności odbędzie się wielki festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji, takich jak koncerty, gry i zabawy, stoiska z jedzeniem oraz konkursy. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i spędzi miło czas z rodziną.

Festyn trwa 1 czerwca od 10:00 do 20:00​​.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCo robić w długi weekend we Wrocławiu? Te atrakcje będą otwarte
Następny artykułGdzie zjeść najlepsze śniadanie we Wrocławiu? 6 miejsc, które warto odwiedzić
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.