Dzień Bez Futra we Wrocławiu

0

25 listopada, w Światowy Dzień Bez Futra, posłanka Małgorzata Tracz wraz z członkiniami Stowarzyszenia Otwarte Klatki przedstawi główne założenia projektu zakazu hodowli zwierząt na futro. Konferencja prasowa odbędzie się w biurze posłanki (Rynek 5) w godz. 11-13.

Projekt ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futro, przygotowany przez Małgorzatę Tracz (Zieloni) przy wsparciu Stowarzyszenia Otwarte Klatki, to już trzecia szansa na zakończenie przemysłu futrzarskiego w Polsce w ostatnich latach.

Podobne plany miały miejsce w 2017 i 2020 roku (przy okazji słynnej „piątki dla zwierząt”), jednak za każdym razem projekty nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt trafiły do sejmowej zamrażarki, pomimo ogromnego poparcia społecznego (ponad 70% społeczeństwa jest za zakazem hodowli zwierząt na futro) i politycznego (za „piątką dla zwierząt” zagłosowało 356 posłów i posłanek). Aktywiści Otwartych Klatek liczą jednak na to, że nowy projekt spotka się z równie dużym poparciem polityków i umożliwi płynne wygaszenie przemysłu w Polsce.

Od ponad dziesięciu lat działamy na rzecz zakazu hodowli zwierząt na futro – dokumentujemy warunki, w jakich zwierzęta futerkowe żyją i umierają, pokazujemy, w jaki sposób fermy uprzykrzają życie mieszkańcom wsi i zatruwają środowisko. Kolejne kraje wprowadzają zakaz – w tym roku były to Estonia i Francja. Nie ma wątpliwości co do tego, że przemysł futrzarski musi odejść do historii – mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Mamy nadzieję, że tym razem zakaz wejdzie w życie i już niedługo na fermach futrzarskich w Polsce nie będzie cierpiało żadne zwierzę – dodaje Korzeniak.

Podczas konferencji prasowej dot. projektu na wrocławskim Rynku od godz. 12:00 odbędzie się również akcja Stowarzyszenia Otwarte Klatki – aktywiści będą stać z planszami przypominającymi o losie zwierząt futerkowych, których w Polsce każdego roku zabijanych jest ok. 6 milionów. Na stoisku organizacji będzie można podpisać petycję o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futro – dostępna jest również online: https://cenafutra.pl/.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKupony z rabatem do 200 zł w Black Friday 2021! Zakupy zaczynaj z Ceneo
Następny artykuł„To was ku*** spale”. MPK Wrocław publikuje szokujące wiadomości i nawołuje do życzliwości
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.