Dwie nowe lokalizacje koncertowe we Wrocławiu!

0

Strefa Kultury Wrocław otwiera dwie lokalizacje koncertowe, które zaczną funkcjonować pod nowym szyldem już w marcu tego roku. Znamy pierwsze propozycje wydarzeń w Impart Centrum i Firleju.

W dobrze znanym wrocławianom Imparcie przy ul. Mazowieckiej wkrótce rozpoczną się przygotowania do generalnego remontu. Jednak Strefa Kultury Wrocław szykuje już nowe przestrzenie, w których będzie realizować swoją ofertę kulturalną w najbliższych latach. Wkrótce główną siedzibą SKW będzie budynek w centrum miasta, który przestał działać w 2015 roku.

Impart Centrum

Budynek Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Piłsudskiego zyska nowe życie oraz nazwę. – Impart Centrum będzie kontynuować najlepsze tradycje naszej dotychczasowej siedziby przy Mazowieckiej 17. W programie na 2023 rok znalazły się koncerty, spektakle oraz festiwale, które mają swoich wiernych odbiorców. Nowa lokalizacja w centrum miasta jest również szansą na nową publiczność, która być może nie miała jeszcze okazji sprawdzić naszych propozycji programowych – mówi Olga Nowakowska, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.

W drugiej lokalizacji organizatorzy postawią na sprawdzone już cykle wydarzeń – w tym Antykabaret i Przed premierą, ale wrócą też do regularnego grania koncertów.

Firlej

Klub przy ul. Grabiszyńskiej ma tętnić życiem, głównie za sprawą szerokiej oferty wydarzeń muzycznych dla młodych odbiorców i z młodymi artystami.  –  W Firleju skupimy się na rozkręceniu działalności koncertowej, pojawi się sporo muzyki alternatywnej, powrócą nasze najbardziej rozpoznawalne cykle, powstaną nowe. Znajdzie się również miejsce na kulturę dla najmłodszych. FIRLEJ DZIECIOM będzie przedłużeniem, cieszącego się wielką popularnością, cyklu IMPART DZIECIOM, który skupia się na niewielkich, ale unikatowych formach teatralnych i muzycznych – tłumaczy dyrektor SKW.

Weekend otwarcia

Impart Centrum i Firlej rozpoczną swoją działalność w pierwszym kwartale tego roku. Uroczyste otwarcie zaplanowano na trzy dni – od trzeciego do piątego marca. – Podczas pierwszego weekendu naszej działalności w nowych lokalizacjach będzie sporo okazji do świętowania. Z wielką przyjemnością będziemy celebrować 80 urodziny Urszuli Dudziak w Impart Centrum, a w Firleju 10-lecie działalności artystycznej Patricka the Pana – dodaje Olga Nowakowska.

Bilety na weekend otwarcia oraz pozostałe marcowe wydarzenia trafią do sprzedaży 10 stycznia o godz. 12:00 na www.strefakultury.pl.

PROGRAM

Weekend otwarcia

3 marca, godz. 20:00, Firlej:  Patrick the Pan | Mapa
4 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: Urszula Dudziak – koncert w ramach cyklu 80 lat
5 marca, godz. 12:00, Firlej: FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Karmelek”
5 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: Paweł Domagała – Narnia Tour

Pozostałe wydarzenia

8 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: Marcin Januszkiewicz „Osiecka po męsku”
10 marca, godz. 19:00, Firlej: Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu”: ANTYKABARET JEST KOBIETĄ
11 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: „Trzecioligowy życia król” – koncert-spektakl
12 marca, godz. 12:00, Firlej: FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Licho nie śpi”
12 marca, godz. 19:00, Impart Centrum: RGG i Robert Więckiewicz „Planet LEM”
16 marca, godz. 18:00, Firlej: Przed premierą: Joanna Gorzała
19 marca, godz. 12:00, Firlej: FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Niekończąca się historia”
22 marca, godz. 20:00, Firlej: Klawo

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKatie Melua Wrocław 2023. Koncert w Hali Stulecia! [BILETY]
Następny artykuł31. Finał WOŚP Wrocław 2023 [KONCERTY, IMPREZY, WESOŁE MIASTECZKO!]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.