Dni Food &Wellness we Wroclavii [ATRAKCJE DLA RODZIN I DZIECI]

0

Już od 31 maja, w dniu poprzedzającym Dzień Dziecka Wroclavia rozpoczyna wspólne rodzinne świętowanie. Podczas Dni Food & Wellness na wszystkich gości czekają atrakcje promujący zdrowy, ekologiczny styl życia, w szczególności zdrowe odżywianie. Każdy będzie mógł zostać superbohaterem i zdobyć supermoce, czyli nowe umiejętności podnoszące jakość życia.

Będą m.in. bezpłatne ekowarsztaty, konkursy z nagrodami oraz pokazy kulinarne prowadzone przez Iwonę Zasuwę i Beatę Śniechowską, a także gość specjalny – siostry ADiHD.

W dn. 31 maja – 5 czerwca każdy gość Wroclavii będzie mógł zostać superbohaterem i zdobyć supermoce: stworzyć coś z niczego (upcycling), unieść się w powietrzu (selfie 360°), opanować żywioły (warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków i lasu w słoiku), wykreować eliksir (warsztaty zapachowe oraz z zakresu pielęgnacji i urody), a także zyskać moc zdrowego żywienia, spowalniania molekularnego, czy panowania nad zmysłami (rozmaite warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych). Wszystkie atrakcje mają charakterystyczny dla Wroclavii, ekologiczny, lifestylowy charakter – inspirują do zdrowego odżywiania i szerzej, do zdrowego, wartościowego stylu życia.

31 maja (piątek), godz. 14.00-20.00, poziom 0 w pobliżu fontanny
Już w dniu poprzedzającym wyczekiwane przez najmłodszych święto – Dzień Dziecka – Wroclavia przygotowała szereg rodzinnych atrakcji:

SMAKOTERAPIA Z IWONĄ ZASUWĄ
Iwona Zasuwa to autorka bloga „Smakoterapia” oraz książki o tym samym tytule, a także prowadząca program „Ugotuj mi mamo”. Jej profil na portalu Facebook obserwuje niemal 80 tys. osób. Jest również autorką cykli edukacyjnych “Żyj i jedz zdrowo” oraz warsztatów kulinarnych dla dzieci i dorosłych. Posiada niezwykłą łatwość wymyślania ciekawych przepisów na smaczne i zdrowe potrawy, nawet z ograniczeniami dietetycznymi (np. eliminacja cukru, nabiału, czy glutenu). We Wroclavii poprowadzi warsztaty kulinarne o zdrowym żywieniu dla dorosłych i dzieci, proponując m.in. ciekawe przepisy dla alergików, a także podpisze i rozda fanom swe książki.

BEZPŁATNE EKOWARSZTATY
Wśród szerokiego zakresu warsztatów wymienić można upcycling (tworzenie włóczki ze starych T-shirtów, a następnie – futerałów na tablet, czy piórnik), tworzenie kosmetyków naturalnych i laboratorium perfum (każdy będzie mógł stworzyć swój własny zapach, także z myślą o bliskiej osobie).

SELFIE 360°
To wyjątkowe zdjęcia 360°, łączone z 48 ujęć, które powstaną w specjalnej instalacji umieszczonej na scenie.

1 czerwca, godz. 12.00-18.00, poziom 0 w pobliżu fontanny
Sobotnią imprezę poprowadzą blogerki, SIOSTRY ADiHD, czyli Ilona i Milena Krawczyńskie, trenerki fitness i prezenterki 4FUN.TV. Wszystkich gości Wroclavii wprawią w świetny nastrój, a publiczności przekażą masę pozytywnej energii.

Wśród sobotnich, rodzinnych atrakcji wymienić należy:
WIRTUALNE WYŚCIGI ROWEROWE, w których co godzinę można wygrać rower miejski.
POKAZY KUCHNI MOLEKULARNEJ – kulinarne show, podczas którego powstaną smakowite potrawy, w oparciu o widowiskowe, fascynujące zjawiska chemiczne i fizyczne.
BLIND TESTING – PANOWANIE NAD ZMYSŁAMI. Uczestnicy warsztatów nauczą się na nowo używać swych zmysłów, odkrywając walory smakowe, fakturę i strukturę jedzenia.
BEZPŁATNE EKOWARSZTATY: Uczestnicy będą mieli okazję poznać japońską sztukę komponowania posiłków Bento Kawaii. Inną ciekawą propozycją na sobotę jest budowa własnego lasu w słoiku.
SELFIE 360°: Kolejny dzień, w którym dostępna będzie ta zdjęciowa atrakcja. Seflie 360° to wyjątkowe zdjęcie powstałe z 48 ujęć, stworzone w specjalnej instalacji umieszczonej na scenie.

2-5 czerwca (niedziela-środa), strefa restauracyjna Grand Kitchen, poziom +2
RODZINNE WARSZTATY KULINARNE (niedziela – poniedziałek, 13:00-17:00)
Do udziału w warsztatach zaproszeni są rodzice wraz z dziećmi. Warsztaty łączą dobrą zabawę z przygotowaniem kolorowych, smakowitych i zdrowych posiłków. Prowadzi je ambasadorka strefy Grand Kitchen we Wroclavii, mistrzyni kuchni, zwyciężczyni programu Master Chef i mama – Beata Śniechowska.
WARSZTATY DLA ZAPRACOWANYCH (wtorek – środa, 17:00-20:00)
Uczestnicy poznają ciekawe przepisy na zdrowe dania, które idealnie sprawdzą się jako lunch zabrany do pracy.

Konkursy i zapisy:

W trakcie Dni Food & Wellness goście Wroclavii mogą zdobyć wiele atrakcyjnych nagród i uczestniczyć w niezwykłych warsztatach. Zapisy na warsztaty w dn. 31 maja i 1 czerwca odbywają się na miejscu, a na warsztaty w dn. 2-5 czerwca przez stronę www.wroclavia.pl. Do udziału we wszystkich warsztatach wymagane jest posiadanie Karty Stałego Klienta Wroclavii. Więcej informacji znajduje się na stronie www.wroclavia.pl oraz profilu Facebook i Instagram Wroclavii (www.facebook.com/Wroclavia i www.instagram.com/wroclavia).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„YouWro Student’s Festival” – wszystko co musisz wiedzieć o największych juwenaliach we Wrocławiu!
Następny artykułXII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży [PATRONAT KOCHAM WROCŁAW]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.