Długi sierpniowy weekend? Koleje Dolnośląskie z dodatkowym połączeniem nad morze 15 sierpnia

0

Letnie połączenie Kolei Dolnośląskich na Pomorze Zachodnie bije rekordy popularności! To za sprawą uruchomionego 24 czerwca w relacji Wrocław Główny – Świnoujście pociągu KD Premium Nadmorski. Po siedmiu weekendach wakacji w obu kierunkach podróżowało już 4,5 tys. osób! Przewoźnik, z uwagi na wysokie zainteresowanie, uruchamia dodatkowe połączenie 15 sierpnia.

4 godziny i 20 minut – tyle zajmuje podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do stolicy województwa zachodniopomorskiego – Szczecina. To najkrótsza relacja kolejowa na tej trasie, uruchomiona przez regionalnego przewoźnika w wakacje. I, jak się okazuje, bardzo popularna – do tej pory z oferty skorzystało już blisko 4500 pasażerów. Na trasie Wrocław – Świnoujście każdorazowo podróżuje średnio 350 osób, w drodze powrotnej – niespełna 300. Koleje Dolnośląskie zaplanowały dodatkowe połączenie na najbliższy przedłużony weekend. Pociąg pojedzie również 15 sierpnia.

– Bardzo się cieszę, że Dolnoślązakom przypadła do gustu nasza wakacyjna propozycja weekendowej wycieczki nad morze. To nie jedyny profit, bo dzięki temu połączeniu na Dolny Śląsk przyjeżdżają także mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy zachęceni komfortem podróży znad morza także tutaj, w naszym regionie, jako środek transportu wybierają pociągi Kolei Dolnośląskich – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Zarówno w weekend, jak i 15 sierpnia, relację obsługiwać będzie podwójny skład. Trzeba jednak pamiętać o rezerwacji miejsc, gdyż chętnych nie brakuje. Bilety można nabyć w aplikacji Koleo, w BOK-u KD na dworcu Głównym we Wrocławiu oraz w kasie nr 2 na dworcu w Legnicy. Bilet bez ulg w relacji Świnoujście – Wrocław Główny kosztuje 79 zł. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc podróżni mogą zabrać ze sobą rower.

Dla tych wszystkich, którzy jednak najbliższy weekend postanowili spędzić na Dolnym Śląsku, przewoźnik przygotował równie zachęcającą propozycję. Dolnośląski Bilet Weekendowy ważny będzie aż pięć dni! Począwszy od piątku, 12 sierpnia, od godz. 18.00, aż do środy, 16 sierpnia, do godziny 6.00.

– Pamiętajmy, że za jedyne 59 zł – wydłużając ważność biletu na potrzeby długiego weekendu, nie zmieniamy jego ceny – możemy podróżować dowolną ilość razy po całym Dolnym Śląsku – zwraca uwagę Bartłomiej Rodak, Rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Dolnośląski Bilet Weekendowy obowiązuje także w pociągach Polregio.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRower a zdrowie – jakie korzyści daje jazda na rowerze?
Następny artykułDługi weekend we Wrocławiu. Co robić 15 sierpnia? Co będzie otwarte?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.