Dinette przeniesie się z placu Teatralnego na Plac Kościuszki w Renomie

0

Dinette – wielokrotnie doceniana w prestiżowych rankingach kulinarnych, jedna z najpopularniejszych restauracji we Wrocławiu – przeprowadzi się do Renomy, gdzie stworzy klimatyczne miejsce inspirowane stylem art- deco i modernizmem. Dodatkowym walorem nowego miejsca będą południowe witryny i ogródek od strony Placu Kościuszki.

Dinette to udane połączenie bistro, baru i piekarni, które od jedenastu lat cieszy się ogromną popularnością oferując śniadania, lunche i wieczorne menu wraz z wypiekanym na miejscu pieczywem. To popularne wśród wrocławian i turystów miejsce już w I kwartale przyszłego roku dołączy do grona najemców Renomy.

Myśląc o nowej Renomie, zależało nam, aby udostępnić gościom i klientom, zarówno niezwykłe doświadczenia zakupowe, kulturalne, jak również wyjątkowe doznania kulinarne. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy lokalnych restauratorów, którzy z pasją i zaangażowaniem kreują oryginalne, często niszowe koncepty i zapewniają jakość. To dla nas bardzo duże wyróżnienie i wyraz zaufania ze strony najemcy, że marka Dinette podjęła decyzję o przeniesieniu swojej restauracji do Renomy. Obecność tak bardzo rozpoznawalnej marki w naszym budynku świadczy również o docenieniu potencjału lokalizacji oraz oferowanej powierzchni”.– mówi Barbara Wójcik, Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.

Restauracja Dinette w Renomie zajmie 500 mkw. na parterze od strony Placu Kościuszki.

Nowa lokalizacja zapewni spektakularne południowe witryny oraz klimatycznie zaprojekowany ogródek, umożliwiając gościom korzystanie z przyjemności jedzenia na świeżym powietrzu. Będzie to współczesne bistro z kawiarnią i własną piekarnią, uzupełnione o efektowną strefę barową. Dzięki różnorodnej ofercie będzie idealne na poranną kawę, codzienny lunch lub nieformalne spotkanie po pracy.

Po siedmiu latach spędzonych na placu Teatralnym przyszedł czas na nowe wyzwania. W tej przeprowadzce widzimy nie tylko szansę na odświeżenie wizerunku i oferty naszej marki, ale też na jej dalszy rozwój dzięki nowej, większej przestrzeni. Zależy nam na wydobyciu potencjału nowego miejsca – zarówno architektonicznie, jak i kulinarnie, bo przecież Renoma zobowiązuje nas wszystkich. Wierzymy, że to idealne miejsce dla rozwoju naszego konceptu, a sprawne negocjacje i profesjonalizm wynajmującego  utwierdziły nas w tej decyzji.”- mówi Jolanta Jurkowlaniec, restauratorka, właścicielka marki Dinette.

Wystrojem lokal inspirowanym będzie stylem art- deco i nawiązaniem do epoki modernizmu. Wszystko po to, aby wnętrza wpisały się w niezwykłą architekturę i klimat Renomy. Za aranżację restauracji dla marki Dinette odpowiada pracownia BUCK STUDIO. Firma projektowa ma na swoim koncie sukcesy w tworzeniu oryginalnych i funkcjonalnych przestrzeni gastronomicznych. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych lokali pod szyldem Dinette, projektanci stworzą niepowtarzalne miejsce również w ikonicznym budynku Wrocławia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław dawniej i dziś: Dworzec Świebodzki i 180 lat jego historii
Następny artykułWynajem sprzętu budowlanego we Wrocławiu – jakie przedsiębiorstwa zyskają na takiej współpracy?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.