Czy we Wrocławiu można wynająć samochód z wypożyczalni bez konieczności opłacania kaucji?

0
Czy we Wrocławiu można wynająć samochód z wypożyczalni bez konieczności opłacania kaucji?

Korzystanie z wypożyczalni samochodów staje się coraz popularniejsze. Na rynku funkcjonuje wielu operatorów, część z kapitałem zagranicznym, ale również sporo z funduszami pochodzącymi z rodzimego podwórka.

Każda z tych firm oferuje inne zasady użyczania aut, a co za tym idzie, wybierając najlepszy wariant, warto dogłębnie przyjrzeć się wszystkim zapisom regulaminowym.

Jakie koszty mogą być ukrywane?

Bardzo często cena podawana na stronach rezerwacyjnych i w porównywarkach jest zaniżona, ponieważ nie ujmuje wszystkich dodatkowych kosztów, które obowiązkowo musi pokryć wynajmujący. Co może wliczać się w taką pulę? Właściwie wszystko, co tylko jest w stanie odpowiednio sformułować operator. Może to być ukryta opłata prowizyjna, kwota za podstawienie auta w określone miejsce lub nawet przygotowanie go do jazdy. Bardzo rzadko zdarza się, że – tak jak w wypożyczalni carfree.pl – klient już na wstępie, tuż po wybraniu pojazdu, widzi całkowitą kwotę do zapłaty, którą może następnie powiększyć o ewentualne usługi dodatkowe. W innych wypożyczalniach dochodzą jeszcze najczęściej opłaty związane z kaucją, pobierane w różny sposób.

Kaucja w wypożyczalniach

Zabezpieczenie kaucją jest tłumaczone przez wypożyczalnie obawą o to, w jakiej kondycji samochód zostanie zwrócony. Prawda jest jednak taka, że w nowoczesnych i dobrze wyposażonych autach bardzo często nawet drobne zniszczenia potrafią kosztować dużo więcej, niż jakakolwiek rozsądna wpłata dodatkowa w trakcie ich odbioru. Wydaje się, że tym samym praktyki takie jak blokady ustanowionych regulaminowo kwot na kartach kredytowych powinny odejść do lamusa i zostać zastąpione odpowiednim ubezpieczeniem po stronie firmy.

Brak kaucji za wypożyczenie auta we Wrocławiu

Jeden z najważniejszych wrocławskich operatorów wypożyczalni, firma carfree.com.pl, postanowiła całkowicie znieść konieczność wpłacania kaucji za większość oferowanych pojazdów. Po zapoznaniu się z cennikiem od razu widać, że zabezpieczenie pojawia się tylko przy najbardziej ekskluzywnym i najdroższym pojeździe w gamie, czyli 381-konnym Mercedesie AMG w klasie A45 z automatyczną skrzynią biegów. Tam wypożyczalnia życzy sobie 4000 zł kaucji – wszystkie inne samochody są definitywnie zwolnione z takiej opłaty dla obywateli Polski.

Ubezpieczenie

Przeglądając ofertę można zauważyć, że sporo aut należących do segmentu SUV i D Premium, to dość drogie egzemplarze. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór opcji dodatkowej w postaci pełnego ubezpieczenia. Dzięki niemu nie trzeba się martwić np. o ewentualne szkody związane z zarysowaniem karoserii lub uszkodzeniem szyb czy opon.

Brak przejrzystego cennika prezentowanego klientowi w procesie rezerwacyjnym powinien być jasnym sygnałem ostrzegawczym, że usługi takiej wypożyczalni należy omijać szerokim łukiem. Również kaucja nie jest niczym przyjemnym – o wiele wygodniej jest płacić za usługę faktycznie tyle, ile ona kosztuje. Na szczęście we Wrocławiu można odebrać auto osobowe niemalże każdej wielkości, bez konieczności uiszczania opłat zwrotnych.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRuszył nowy wrocławski projekt Zdrowe do Domu! Gotowe boxy z produktami i przepisami na pyszne dania
Następny artykułBajkady Wrocławskie, czyli wirtualne spotkania z bajarzem
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.