We Wrocławiu powstanie kolejny Aquapark, pokazujemy pierwsze plany nowej inwestycji. Centrum sportowo – rekreacyjne zostanie wybudowane na Lipie Piotrowskiej przy nowym Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Obiekt będzie szczególnie przydatny dla mieszkańców osiedla Lipa Piotrowska, które w ostatnim czasie mocno się rozwija.  

 Lipa Piotrowska to najmocniej rozwijające się obecnie osiedle we Wrocławiu. Zależy nam na tym, by osiedla były kompletne – to dlatego na Cynamonowej już we wrześniu oddamy do użytku szkołę i przedszkole na 1200 dzieci, rozbudowujemy sieć dróg. Jak wiadomo, najbardziej zmniejszymy ruch na drogach, jeśli różne ważne dla mieszkańców miejsca będą dostępne niedaleko domu. Stąd decyzja o umiejscowieniu na Lipie – właśnie w pobliżu powstającej szkoły – aquaparku osiedlowego. Taka sama zasada działa na Zakrzowie, aquapark obok szkoły. To ma być nie tylko miejsce relaksu dla mieszkańców, ale też miejsce gdzie 100% dzieci w ramach zajęć szkolnych nauczy się pływać, czy będzie mogło korzystać z siłowni. – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Aquapark Wrocław prezentuje pierwsze plany nowego obiektu

Aquapark Zakrzów to nie tylko strefa basenów, jest to kompleks sportowo-rekreacyjny. Podobny do obiektów na Brochowie oraz Zakrzowie. Na pierwszym piętrze budynku powstanie część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium.

W strefie sportowej powstaną dwie sale fitness oraz siłownia, a w strefie saunarium będą dwie sauny fińskie, sauna parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku. W strefie rekreacyjnej powstaną: basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m, basen do nauki pływania oraz basen z hydromasażem dla 12 osób, a także sezonowy basen zewnętrzny. Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych.

– Aquapark Wrocław w zeszłym roku odnotował kolejny rekord frekwencji, odwiedziło nas ponad 2 miliony gości. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i odpowiedzialność. I powód do ciągłego rozwoju. Cieszę się, że Aquapark jest coraz chętniej wybieranym i odwiedzanym obiektem we Wrocławiu. Cały czas się rozwijamy i powiększamy atrakcje w naszym Aquaparku oraz jesteśmy coraz bliżej mieszkańców Wrocławia. Aquapark na Zakrzowie jest już gotowy do otwarcia, a od dwóch lat mieszkańcy korzystają z naszego obiektu na Brochowie. Obecnie planujemy nasz czwarty Aquapark na Lipie Piotrowskiej .– mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Aquapark na Zakrzowie gotowy do otwarcia

W tym roku zostały zakończone prace nad budową trzeciego obiektu pod szyldem Wrocławskiego Parku Wodnego. Centrum sportowo – rekreacyjne powstało na wrocławskim Zakrzowie i będą z niego korzystać mieszkańcy północno-wschodniej części miasta, jak i sąsiedzi z gminy Długołęka. W ramach zajęć pływania będą z niego korzystać uczniowie z pobliskiej SP nr 44.

Aquapark na Zakrzowie jest gotowy do otwarcia, wszystkie niezbędne dokumenty zostały przekazane do PINB. Czekamy na pozytywną decyzję, która pozwoli nam otworzyć obiekt dla mieszkańców Wrocławia – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik prasowy Aquaparku.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie zjeść we Wrocławiu – nasze 4 ulubione restauracje, w których zjesz świetne jedzenie za relatywnie małe pieniądze
Następny artykułKąpielisko „Morskie Oko” gotowe do sezonu! Zobacz, jak wiele się tam zmieniło
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.