Cztery kąty na trójkącie – bezpłatne warsztaty i spacer architektoniczny dla dzieci [7-8 lipca]

0
fot. mat. prasowe

Już w pierwszy weekend lipca na Przedmieściu Oławskim odbędą się warsztaty oraz spacer dla dzieci 4 kąty na trójkącie.

Zajęcia zostaną poświęcone architekturze i przestrzeni osiedla. Ich uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej stylom architektonicznym i charakterystycznym dla tych stylów elementom dekoracyjnym, a także przestrzeni podwórzy. Wspólnie stworzą wizje przyszłości Przedmieścia Oławskiego.

Dwudniowe bezpłatne zajęcia adresowane są do mieszkańców i mieszkanek Przedmieścia Oławskiego w wieku od 9 do 12 lat. Pierwszego dnia (7 lipca) w PRZED·POKOJU H13 przy ul. Hercena 13 odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy wskażą problemy, niedogodności, ale i zalety przestrzeni osiedla.

Umieszczą je na mapie, zorientują względem miejsc własnego zamieszkania, aby następnie przedstawić propozycje zmian, które ich zdaniem mogłyby się przyczynić do poprawy jakości życia na Oławskim. Dzieci posiądą przy tym podstawową wiedzę na temat procesów rewitalizacji, jej znaczenia dla przemian społecznych i kulturowych, rozwoju infrastruktury miejskiej. Uczestnicy warsztatów będą pracować na mapach, fotografiach i innych materiałach wizualnych, a finalnym efektem ich starań będą wizje przyszłości Przedmieścia Oławskiego przedstawione w formie kolaży, rysunków, makiet, haseł, wierszy. Z kolei drugiego dnia (8 lipca) dzieci wezmą udział w spacerze, podczas którego zapoznają się bliżej z architekturą osiedla. Dowiedzą się dlaczego na Przedmieściu Oławskim dominują kamienice, a także z czego wynika ich dekoracyjność. Przyjrzą się istotnym obiektom w tej części miasta wyróżniającym się wartością historyczną i kulturową. Zostaną zachęcone do przyglądania się architekturze i wprowadzanym w jej obszarze zmianom. Jednocześnie będą mogły stać się przewodnikami po okolicy, jeśli zechcą pokazać grupie konkretne miejsce oraz opowiedzieć o nim, podzielić się wspomnieniami własnymi czy rodzinnymi.

Na dwudniowe zajęcia można zapisać się przesyłając swoje zgłoszenie na adres e-mail warsztaty@w-r.com.pl, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy lub osobiście w Lokalnym Biurze Rewitalizacji (ul. Hercena 13). Regulamin uczestnictwa, formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie www.w-r.com.pl.

Szczegóły: tutaj

Organizatorem wydarzenia jest spółka Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o. we współpracy ze specjalistami ze Stowarzyszenia PAKT.

Warsztaty i spacer stanowią element projektu „4 kąty na trójkącie”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego konkursu „Modelowa rewitalizacja miast”. Projekt „4 kąty na trójkącie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSprawdź nową atrakcję we wrocławskim Aquaparku – symulator surfingu
Następny artykułWakacyjne praktyki w redakcji Kocham Wrocław
Odkryj Wrocław na nowo