Wrocław nocą – co warto zobaczyć? [NAJCIEKAWSZE ATRAKCJE]

0
fot. Janusz Krzeszowski

Wrocław to miasto, które nocą nie zasypia. Atrakcji i miejsc, które warto zobaczyć po zmierzchu jest tu mnóstwo.

Przygotowaliśmy dla Was kilka najciekawszych naszych zdaniem punktów, których nie może zabraknąć na Waszej liście, podczas nocnego spaceru wrocławskimi ulicami.

Polecamy zabrać ze sobą również kieszonkowy przewodnik. Poniżej 10zł znajdziecie kilka np. tutaj: kliknij

Galeria Neon Side – sentymentalna podróż w czasie

Dawniej zdobiły elewacje budynków, miejsca  kulturalne i sklepy. Dziś znalazły swój bezpieczny azyl w jednym z wrocławskich podwórek. Mowa  o wrocławskich neonach i Galerii Neon Side przy ul. Ruskiej 46c.  W 2015 roku powstało tu miejsce, w którym te barwne rozświetlone napisy ożyły, by znów cieszyć nasze oczy.

Zobaczymy tu między innymi sentymentalne neony z dawnych kin Dworcowego, Ogniska i Warszawy, potężnych rozmiarów Elam z ul. Chorwackiej, Rumcajsa z ul. Powstańców Śląskich, Modę Polską, z Rynku, czy Grand Hotel z Piłsudskiego.

Wszystkie prezentowane w galerii neony pochodzą z kolekcji fundacji Neon Side Wrocław, która ocaliła już  blisko 60 historycznych neonowych szyldów z Wrocławia i Dolnego Śląska. Żaden z tych unikatowych obiektów nie miał szansy przetrwać w swoim oryginalnym miejscu. Zapomniane i niepotrzebne, trafiłyby na złom.

Neony można podziwiać codziennie, ale my polecamy oczywiście oglądać je po zmroku.

MIEJSCE: ul. Ruska 46c
TERMIN: cały rok
CENA: bezpłatnie

neony-zdjecie-organizatorow-jpg

Ostrów Tumski – w poszukiwaniu latarnika

Jeśli chcecie poczuć we Wrocławiu odrobinę magii i zobaczyć kogoś, kogo nie spotkacie w innych miastach w Polsce, koniecznie wybierzcie się wieczorem na Ostrów Tumski. Tuż po zmierzchu można tu zaobserwować tajemniczą postać w meloniku i pelerynie – to wrocławski latarnik, który od lat przemierza te same uliczki, by rozświetlać 103 miejskie latarnie.

Trzeba mieć trochę szczęścia, żeby go spotkać, gdyż jego praca uzależniona jest od pór roku i godzin zachodu słońca.

MIEJSCE: Ostrów Tumski
TERMIN: Latem wypatrujcie go po godz. 21:00, zimą od godz. 15:30.
CENA: bezpłatnie

Fot. Janusz Krzeszowski
Fot. Janusz Krzeszowski

Pasaż Niepolda – tańcz i baw się do białego rana

Na naszej liście  nie mogło zabraknąć ,,imprezowego zagłębia”. Wrocław to oczywiście studenckie miasto, dlatego pełno tu dobrych klubów, w których zabawa trwa do białego rana. Najbardziej popularnym miejscem, w którym można potańczyć i odstresować się po całym tygodniu, jest od lat Pasaż Niepolda – mieści się tu kilkanaście klubów i pubów.

MIEJSCE: Pasaż Niepolda
TERMIN: cały rok
CENA: w zależności od klubu

Fontanna multimedialna – romantycznie i z klasą

Położona w malowniczym parku Szczytnickim, otoczona pergolą i w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia, multimedialna wrocławska fontanna jest największym tego typu obiektem w Polsce i jednym z największych w Europie. Jej powierzchnia wynosi ok. hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. Pokazy do muzyki klasycznej (m.in. Bizet, Beethoven, Wagner), a także współczesnej (Jean-Michel Jarre, Apocalyptica, Faith No More) odbywają się o każdej pełnej godzinie i trwają od trzech i pół do osiemnastu minut, a przy wyjątkowych okazjach odbywają się pokazy specjalne.

MIEJSCE: Pergola obok Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
TERMIN: Fontanna działa w sezonie wiosenno-jesiennym.  Pokazy specjalne prezentowane są w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem.  Najpóźniej pokazy zaczynają się najczęściej o 22.00, np. w lipcu i sierpniu, im bliżej jesieni, tym także wcześniejsze godziny multimedialnej prezentacji.
CENA: bezpłatnie

Fontanna Multimedialna Wrocław fot. Jarek Ciuruś
Fontanna Multimedialna Wrocław fot. Jarek Ciuruś

Kto straszy nocy na Uniwersytecie Wrocławskim?

Wrocław fascynuje nie tylko swoimi perełkami architektonicznymi ale i niezwykłymi opowieściami i legendami, które przyciągają turystów. Warto poznać tajemnice Uniwersytetu Wrocławskiego, jaką niewątpliwie jest Biała Dama, błąkająca się nocą korytarzami uczelni. Skąd tam się wzięła? Jaką historię ze sobą niesie?

Poczytajcie tutaj: O tym, kto straszy nocą w Uniwersytecie Wrocławskim…

MIEJSCE: ul. Uniwersytecka
TERMIN: okrągły rok
CENA: wstęp wolny

fot. Jarek Ciuruś

A na nocną pizzę zapraszamy tutaj

 MAPKA POLECANYCH MIEJSC:

Artykuł o Hostelach we Wrocławiu – naciśnij i przeczytaj o naszych polecanych hostelach

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł[NOCLEGI W ZAMKU] 9 zamków na Dolnym Śląsku, w których możesz nocować!
Następny artykułBon turystyczny – gdzie zrealizować we Wrocławiu [LISTA MIEJSC]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.