Co wrocławianie chcieliby zmienić we Wrocławiu? 10 rzeczy, o których marzą mieszkańcy

0
a

Zadaliśmy Wam pytanie: Gdybyś mógł/mogła zamienić jedną rzecz we Wrocławiu na inną, którą można znaleźć w wybranym kraju na świecie, to co by to było? 

Okazuje się, że rzeczy, których chcecie zmienić wcale nie jest aż tak dużo, ale za to wielu z Was często wskazywało na te same kwestie. Co chcecie poprawić? Przeczytajcie poniżej, co wybieraliście najczęściej.

#7 Duże jezioro pod Wrocławiem

W wielu komentarzach pojawiało się duże jezioro pod miastem na wzór Jeziora Genewskiego. To byłoby świetne miejsce na relaks w upalne dni oraz na weekendowe wypady. Brak jeziora na jezioro – to byłaby bardzo korzystna wymiana! Póki co możecie śmiało korzystać z tych, które mamy – może nie są za duże, ale też fajne 😉

Gdzie nad wodę w okolicy Wrocławia? Kąpieliska w okolicy Wrocławia [LISTA MIEJSC]

#6 Czysta Odra 

Chcecie wymienić brudną Odrę na czystą Odrę. My też chcielibyśmy takiej wymiany. Może kiedyś się uda. Trzymamy kciuki. 

#5 Spójny plan zagospodarowania przestrzennego

Dostaliśmy od Was wiele uwag dotyczących niedopasowania niektórych budynków i osiedli do otoczenia, w którym zostały wybudowane. Wygląd wielu z nich jest przedmiotem licznych dyskusji i budzi kontrowersje. To czy projekt broni się sam w sobie to jedno, a to czy pasuje on do zastanej okolicy to druga kwestia. Niemniej oba te aspekty są głośno omawiane na wielu grupach osiedlowych i ogólnowrocławskich.

Rzeczywiście bywa tak, że w szeregu pasujących do siebie budynków, nagle wyskakuje nam rodzynek zaprojektowany w zupełnie innym stylu. Do tego dochodzą kontrowersyjne decyzje o wyburzeniu cenionych przez mieszkańców obiektów i postawieniu w ich miejscu nowoczesnych wieżowców lub centrów handlowych czy też biznesowych. Podsumowując, wymieniamy brak planu na plan!

#4 Więcej zieleni

Po raz kolejny udowadniacie, że wrocławianie uwielbiają zieleń. Wrocław wcale nie jest tak ubogi pod względem zieleni, jak może się niektórym wydawać. Owszem, w naszym mieście wciąż znajdziemy zabetonowane oazy gorąca, jednak pod tym względem jest znacznie lepiej niż w wielu innych kwestiach.

Mimo to chcecie więcej i więcej zieleni. Absolutnie słusznie! W Waszych propozycjach znajdują się m.in. palma czy zamiana koszonych trawników na łąki kwietne. Okejkujemy oba te pomysły.

#3 Czyste powietrze 

Wrocławskie powietrze najchętniej wymienilibyście na czyste, orzeźwiające powietrze takie jak np. na Islandii. My też sobie tego życzymy, abyśmy wszyscy mogli zawsze oddychać pełną piersią. 

#2 Korki

Korki są problemem większości dużych miast, mimo to wydaje się, że we Wrocławiu radzimy sobie z nimi gorzej niż inni. Czy faktycznie tak jest? Trudno obiektywnie odpowiedzieć na to pytanie, jednak jakby nie patrzeć, czas stania we wrocławskich korkach często jest absurdalnie długi. A jakie jest Wasze doświadczenie? Czy w innych miastach (włącznie z tymi zagranicznymi) wygląda to podobnie? Może wcale nie odbiegamy od reszty? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. 

#1 Komunikacja miejska

Niekwestionowany nr 1 i najczęściej wskazywany przez Was problem (co raczej nikogo nie dziwi) to komunikacja miejska. Wrocławianie najbardziej chcą zamienić obecną komunikację miejską na taką, która będzie sprawna i… punktualna! No i dobrze by było, gdyby do tego była tańsza niż obecna. Do tego chcielibyście, zamienić wszystkie autobusu i tramwaje, na takie do których każdy będzie mógł łatwo wsiąść i równie łatwo z nich wysiąść. Co prawda pojazdów niskopodłogowych przybywa, ale wiele wskazuje na to, że przybywa ich zdecydowanie za mało.

Top 3 pomysłów zasługujące na szczególne wyróżnienie:

#3 Więcej uśmiechu na twarzach wrocławian 

#2 Słońce przynajmniej 300 dni w roku

#1 Dostęp do morza!

I Tego życzymy sobie i Wam!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOstateczny przebieg nowych linii tramwajowych i autobusowych przez Popowice
Następny artykułNa terenie byłego Hutmenu powstanie ISKRA – strefa relaksu i rozrywki dla mieszkańców Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.