Przy okazji wystawy „Wczasy. Krajobrazy wypoczynku” Muzeum Architektury przygotowało dla Was kilka spotkań poświęconych tematyce podróżniczo-wypoczynkowej. Podczas nich zadać będzie można sobie pytania, co zrobić, aby wakacyjny wyjazd zapamiętać na długo, jak podzielić się wrażeniami z bliskimi oraz gdzie wyobrażamy sobie wymarzone wczasy. Nie zabraknie również części warsztatowej – każde spotkanie zakończy się wykonaniem pracy plastycznej związanej z tytułowym „wywczasem”.

CZAS NA WYWCZAS – WAKACYJNE WARSZTATY RODZINNE 

  1. TU I TAM, WSZĘDZIE BRDA! (prowadzenie: Michał Chadera)

Jak wygląda idealne miejsce na wakacje? Odpowiedzi na to pytanie od lat poszukują architekci i architektki, projektując hotele, pensjonaty, domki i inne miejsca do wypoczynku. Przykłady ich pomysłów w mniejszej i większej skali zobaczymy podczas zwiedzania wystawy. W części warsztatowej uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję zbudować model domku letniskowego, wzorowanego na kultowej „Brdzie”, w wymarzonym przez sobie krajobrazie.

Terminy do wyboru:

11.07.2023 (wtorek), godzina 11:00

18.07.2023 (wtorek), godzina 11:00 

  1. POZDROWIENIA Z MUZEUM ARCHITEKTURY (prowadzenie: Patrycja Mazurek)

Podczas zwiedzania wystawy zastanowimy się wspólnie nad wartością naszych wakacyjnych wspomnień. Dlaczego chcemy się nimi dzielić z innymi? W jaki sposób możemy to zrobić?

W trakcie warsztatów przypomnimy sobie trochę już zapomniany zwyczaj wysyłania pocztówek i spróbujemy stworzyć taką, która opowie naszym najbliższym o wizycie w Muzeum Architektury. Co więcej, własnoręcznie zaprojektowane kartki wyślemy pocztą do drogich nam osób.

Uwaga! Prosimy o przygotowanie adresu osoby (wyłącznie adres krajowy), do której ma trafić pocztówka.

Terminy (do wyboru):

12.07.2023 (środa), godzina 11:00

19.07.2023 (środa), godzina 11:00 

  1. ŁAPACZ WSPOMNIEŃ (prowadzenie: Agnieszka Gola)

Nareszcie wakacje! Czy spędzisz je nad morzem, w górach czy w mieście na pewno wydarzy się coś ciekawego. Jak zatrzymać wspomnienia letnich przygód na dłużej? Pomoże Ci w tym specjalny „Łapacz wspomnień”, który skonstruujesz podczas warsztatów w Muzeum Architektury. Przechowasz w nim pamiątki, które będą Ci przypominać najlepsze wakacyjne chwile.

 Terminy (do wyboru):

13.07.2023 (czwartek) godz. 11.00

20.07.2023 (czwartek) godz. 11.00

 Informacje szczegółowe:

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!

Zapisy: wyłącznie mailowo na adres edukacja@ma.wroc.pl

Wiek uczestników i uczestniczek:  od 6 do 12 lat

Czas trwania: ok. 90 minut

Koszt zajęć: 10 zł od dziecka (opiekunowie wchodzą bezpłatnie). Bilet na warsztaty upoważnia do zwiedzania Muzeum Architektury w dniu warsztatów, w godzinach otwarcia muzeum. Bilet jest ważny zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna.

Opiekun musi pozostać wraz z dzieckiem przez cały czas trwania zajęć. W trakcie zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby promocji wydarzenia przez Muzeum Architektury.

Jeżeli nie zgadzają się Państwo na fotografowanie, prosimy o wcześniejszą informację.

Po zapisaniu się, prosimy o dodatkowe mailowe potwierdzenie udziału na maksymalnie dzień przed zajęciami do godziny 15:00.

Prosimy również oraz o informację w razie rezygnacji.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRusza Festiwal Góry Literatury! Rekordowa liczba miejsc, koncerty, spotkania literackie
Następny artykułCzym jest filtr kabinowy w samochodzie, jak działa i jak go wymienić?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.