Cinema City Wroclavia – najbardziej zaawansowane technologicznie kino we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

0

Cinema City Wroclavia – najbardziej zaawansowane technologicznie kino Cinema City w Polsce – zostało otwarte w środę 18 października w Centrum Handlowym Wroclavia we Wrocławiu. 

Nie ma w Polsce kina, które oferuje widzom tak szerokie spektrum rozrywki jak Cinema City we Wrocławiu! Do dyspozycji kinomanów jest 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 000 widzów, w tym pierwszy we Wrocławiu IMAX®, sala ŠKODA 4DX®, luksusowa strefa VIP a także 3 sale z przełomowym systemem dźwiękowym Dolby Atmos®.

Cinema City Wroclavia (6)

Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska jest 20 klimatyzowanych sal na ponad 3 000 miejsc, w których widzowie będą mogli na co dzień obcować z polską i światową kinematografią. Co więcej, Cinema City Wroclavia w jednym miejscu oferuje widzom możliwość wyboru takiego sposobu oglądania, aby każdy seans stał się w niesamowitym przeżyciem filmowym

Cinema City Wroclavia (7) IMAX

Pierwszy we Wrocławiu IMAX®, gdzie gigantyczny ekran, krystaliczny obraz oraz potężny, cyfrowy dźwięk zapewniają niezwykle intensywne, realistyczne doznania.

W kinach IMAX® wszystko, poczynając od samego filmu, a kończąc na technologii i konstrukcji sali kinowej, zostało opracowane w celu maksymalnego wciągnięcia widza w akcję.

Ekran IMAX® ma 18 m wysokości i 24 m szerokości, rozciągając się od ściany do ściany i od podłogi do sufitu. Jest płaski, ale ma niewielkie zakrzywienie wykraczające poza obszar widzenia peryferyjnego. To w połączeniu z amfiteatralnym układem widowni, zapewnia doskonałą i pełną widoczność z każdego miejsca na sali.

Obraz ostry jak brzytwa

W IMAX® oglądasz zupełnie inny film. Powiększenie obrazu w celu dopasowania go do ekranu IMAX® to nie wszystko. Kina IMAX® współpracują ściśle z twórcami filmów, wydobywając setki szczegółów z każdej klatki filmowej w procesie zwanym Cyfrowym Remasteringiem IMAX® (DMR). To jeden z wielu powodów, dzięki którym w kinie IMAX® obraz jest ostry jak brzytwa i charakteryzuje się jasnością wyższą o 60% oraz kontrastem większym o 40% niż gdziekolwiek indziej. Obraz jest czystszy, zdecydowanie wyraźniejszy, a kolory głębsze.

 

Cinema City Wroclavia (9) Skoda 4DXDla fanów ekstremalnych wrażeń sala ŠKODA 4DX® z technologią 4DX®, oddziałującą na wszystkie zmysły, dzięki której można poczuć m.in. zapachy, krople deszczu czy wiatr, a ruchome fotele z symulatorami ruchu, zsynchronizowane z wydarzeniami na ekranie sprawiają, że widz czuje się jak w środku akcji.

Gdy widzowie usiądą w ruchomych fotelach z symulatorami ruchu wznoszenia, kołysania i falowania, doskonale zsynchronizowanymi z wydarzeniami na ekranie, naprawdę poczują się jak środku akcji! Gdy fotel zaczyna drgać, widzowie mają wrażenie, że ścigają się w zawrotnym tempie samochodami po torze wyścigowym. Są w samym środku strzelaniny gangów w Nowym Jorku, lecą rakietą w przestworzach międzygalaktycznych lub że nagle zaczyna się trzęsienie ziemi!

Dodatkowo widzowie podczas projekcji fizycznie odczuwają różne sensoryczne efekty specjalne, które odpowiadają temu, co w danym momencie dzieje się na ekranie. M.in. wiatr, podmuchy powietrza imitujące świst kul koło ucha, opadającą mgłę, błyski piorunów, krople rozbryzgującej się wody, stroboskopy, wibracje czy różnorodne zapachy np. wybuchów, morskiej bryzy i wielu innych. To wszystko powoduje, że widz wciela się w role bohatera, odczuwa to co on stając się częścią filmu.

Cinema City Wroclavia (18) Sala VIPStrefa VIP dla chcących przeżyć kinowe emocje z domieszką luksusu.

Strefa VIP to kino dla najbardziej wymagających kinomanów, którzy chcą przeżyć kinowe emocje z domieszką luksusu.

To wydzielona część kina z komfortowym lobby i 3 kameralnymi salami. Widzowie będą mogli delektować się świeżo przyrządzonymi daniami na ciepło i zimno. Z różnorodnych kuchni, ulubionymi orzeźwiającymi napojami, świeżo parzoną kawą i pysznymi deserami – wszystko
w wersji all inclusive. Menu kinowe, czyli nachosy, popcorn i inne przekąski także będą dostępne bez limitu.

Na seansie filmowym w jednej z 3 kameralnych sal, wyposażonych w skórzane, eleganckie, elektrycznie regulowane fotele premium z oparciem i podnóżkiem, widzowie mogą zrelaksować się i cieszyć się projekcją w formacie 2D lub 3D.

Strefa VIP to najlepsza jakość w dobrej cenie. Cena jest wyższa od ceny regularnego biletu, ale przekraczając próg strefy VIP można bez limitu korzystać z naszych najlepszych propozycji kulinarnych oraz kinowych przekąsek.

VIP to również idealne miejsce, by celebrować szczególne okazje, romantyczne wieczory lub po prostu przyjść do kina na swój ulubiony film z przyjaciółmi i spędzić wspólnie cały wieczór.

 

Cinema City Wroclavia (12) Dolby Atmos3 sale z rewolucyjnym nagłośnieniem Dolby Atmos®

Dźwięk dosłownie oplata widza z każdej strony i wrzuca go w sam środek akcji, dostarczając niesamowitych wrażeń filmowych

Przełomowy system dźwiękowy Dolby Atmos® to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie technologii dźwięku, skok naprzód i kompletnie nowa jakość rozrywki.

Jak to działa?

Dolby Atmos® jest w stanie pomieścić do 128 ścieżek audio. W sali z nagłośnieniem Dolby Atmos® każdy głośnik na widowni, a łącznie może ich być nawet 64, jest niezależnym źródłem dźwięku, a procesor systemu Dolby Atmos sam określa, jak najlepiej dostosować dźwięk filmowy do rozmiarów widowni. Dzięki licznym głośnikom, rozmieszczonym w strategicznych miejscach wokół sali oraz nad głowami widzów, dźwięk dociera do każdego miejsca na widowni, wypełniając salę kinową i opływając widza ze wszystkich stron. Powoduje to, że dźwięki akcji, rozmowy bohaterów i muzyka filmowa tworzą pełniejszą, głębszą i bardziej stymulującą zmysły warstwę audio. Widzowie mogą usłyszeć np. jak spada liść, lot helikoptera dookoła sali, czy rozchodzące się w górach echo. Dzięki temu Dolby Atmos® dosłownie wrzuca widza w sam środek akcji i przez to dostarcza mu niesamowitych emocji.

  • a także 2 bary z kinowymi przekąskami i kawiarnia Cinema Café.

Repertuar Cinema City Wroclavia

W repertuarze kina Cinema City Galeria Wroclavia znajdą się najważniejsze nowości polskiego i światowego kina. Na widzów czekają także specjalne pokazy przedpremierowe, maratony filmowe oraz długo oczekiwane premiery, które dostarczą niezapomnianych przeżyć filmowych. Wśród największych hitów znajdą się:

  • IMAX®: „Thor”, „Geostorm”, „Liga sprawiedliwych”, „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”
  • 4DX®: „Thor”, „Geostorm”, „Liga sprawiedliwych”, „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”
  • Dolby Atmos®: „Blade Runner 2049”, „Thor”, „Liga sprawiedliwych”, „Gwiezdne wojny: ostatni Jedi”
  • Maraton filmowy „Gwiezdnych wojen”: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” i „Gwiezdne wojny: ostatni Jedi” już 13 grudnia

Zobacz również: Nowe oblicze kina we Wrocławiu

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWroclavia odkrywa swoje oblicze!
Następny artykułBurgweide – największy obóz pracy przymusowej w Breslau
Odkryj Wrocław na nowo