a

16 kwietnia o 11.00 przy Akademii Sztuk Pięknych zaparkują foodtrucki, a na bulwarze rozpoczną się atrakcje w 5 strefach – jedzenia, sportu, prezentacji, działań i dzieci. Wszyscy, którzy tego dnia przyjdą na festyn mogą liczyć na wyjątkową zabawę – mówi koordynatorka projektu z Biura Promocji Miasta i Turystyki Dorota Ostrowska. W programie: wycieczki piesze i wodne przejażdżki. Po bulwarze będzie oprowadzał profesjonalny przewodnik. Natomiast po Odrze będą pływać statki, oferujące rejsy za symboliczną cegiełkę. Dochód z tej publicznej zbiórki wesprze Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – dodaje Ostrowska.

To nie przypadek, że bulwar otwarto właśnie na wiosnę – to idealne miejsce, by pospacerować i odpocząć. Wiosna to także doskonała okazja, aby wyjąć z szafy lżejsze ubrania.

Wrocławska stylistka radzi, żeby zwrócić uwagę na to co jest modne i dopasować najnowsze trendy do swojej sylwetki i typu urody. – W tym sezonie królują paski, świetne do modelowania i korygowania sylwetki, oraz kolorowe wzory z wielokrotnie powtarzającymi się motywami kwiatów, zwierząt i figur geometrycznych.

Na topie znowu są połyskujące materiały i ponadczasowy dżins. Kolory sezonu to biel, pomarańcz, błękit i nude. – Lubię wielobarwność znaną mi z podróży po słonecznej Italii, z tym kojarzy mi się Wrocław. Miasto spotkań różnych ludzi. Jeden na rowerze, drugi na wózku, a trzeci na własnych nogach. „Warto mieć styl”, jak śpiewał we fragmencie swojej piosenki Lech Janerka – opowiada z dystansem Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta ds. Osób Niepełnosprawnych.

Podczas festynu styl wrocławian fotografować będą profesjonaliści ze studia Strop. – To specjalny pokaz mody ulicznej, który przeniesie się na Instagram „Wrocław nad Odrą”, gdzie powstanie galeria mody! Wystarczy podejść do stanowiska fotografów – zachęca koordynatorka projektu.
Nabrzeże Odry zrewitalizowano na odcinku od Mostu Piaskowego do Mostu Grunwaldzkiego. Przy Akademii Sztuk Pięknych powstała przestrzeń do organizacji wydarzeń, wzdłuż rzeki wybudowano schody o amfiteatralnym układzie oraz małą architekturę zachęcającą do odpoczynku. Przy Zatoce Gondoli przysiadły ptaki Magdaleny Abakanowicz, a pod Mostem Pokoju pojawiło się bezkolizyjne przejście, które prowadzi do tzw. pufa miejskiego. Po rewitalizacji na Odrze na tym odcinku powstały przystań pasażerska i nabrzeże cumownicze. – Gorąco zachęcamy wszystkich do eksplorowania bulwaru – mówią Ostrowska i Skrzyński. – Dzięki konsultacjom, jakie prowadziliśmy z Zarządem Inwestycji Miejskich, wiemy, że przyjazne rozwiązania, jak choćby podjazd, zapewniają dostęp do Odry zarówno rodzicom z dziećmi w wózkach, rowerzystom, jak i w-skersom.

banery2

Wydarzenia będą organizowane w godzinach od 11.00 do 17.00

O godz. 12.00 odbędzie się gala jednostek pływających.

Atrakcje będą podzielone na strefy:

STREFA JEDZENIA
Foodtrucki
Kawa
Lemoniada

STREFA SPORTU
Wyścigi ósemek wioślarskich
Pokazy łodzi smoczych
Ergometry wioślarskie
Rejsy jednostkami pływającymi
Water Zorbing

STREFA PREZENTACJI
The World Games 2017
Hydropolis
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ZOO

STREFA DZIAŁAŃ
Policja – znakowanie rowerów
WOPR – pokazy ratownictwa wodnego
Wycieczki po bulwarze z przewodnikiem
Zdjęcia mody miejskiej wykonywane przez profesjonalnego fotografa

STREFA DZIECI
„Akademia Małego Kapitana” Fundacja Kamila Zaremby „OnWater.pl”
Fundacja Hobbit

Dodatkowe atrakcje: konkursy z nagrodami, wodne opowieści, monidło.

Kulminacją wydarzeń będzie koncert wrocławskiego zespołu Foliba, który odbędzie się o godz. 17.00.

Podczas pikniku rozdamy 2000 specjalnych pocztówek, które można wysłać do przyjaciół i rodziny.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułŚcieżka rowerowa przy ul. Mickiewicza zostanie otwarta pod koniec kwietnia lub na początku maja
Następny artykułPrzy Kampusie Grunwaldzkim powstanie nowy blok mieszkalny! [wizualizacje]
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.