BULVARY, to nowa, kreatywna przestrzeń we Wrocławiu. Ma powierzchnię ponad 4200 m2, powstała na styku historycznej i współczesnej zabudowy miasta, przy Mostach Pomorskich, w sąsiedztwie Uniwersytetu Wrocławskiego i zabytkowej elektrowni wodnej projektu Maxa Berga.

Tu kultura i biznes splatają się w niecodzienny sposób.

Wielowymiarowość działań

BULVARY, to dynamiczna przestrzeń, tętniąca różnorodnymi wydarzeniami. Pokazy filmowe, koncerty, wystawy, spotkania autorskie, warsztaty, spektakle teatralne, działania performatywne – to tylko część z wielu inicjatyw, które w ubiegłym roku zrealizowane zostały w tym miejscu.

Działania podejmowane są we współpracy ze środowiskiem twórczym Wrocławia i uczelniami wyższymi, co sprawia, że Bulvary stają się centrum kulturalnym o unikalnym charakterze.

Malarstwo, fotografia, ceramika, rzeźba, film, muzyka, teatr, taniec, performance, działania dźwiękowe, spotkania literackie, warsztaty, działania społeczne, moda? W BULVARACH możesz zrealizować również swoją inicjatywę z obszaru sztuki, czy kultury!

Przestrzeń do współpracy

Bulvary angażują się w bliską współpracę z uczelniami wyższymi. Zrealizowano już wiele wydarzeń, które stworzone zostały wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Uniwersytetem Dolnośląskim DSW Wrocław, Akademią Sztuk Teatralnych i Uniwersytetem Wrocławskim.

Studenci ASP stawiają tu często swoje pierwsze kroki – realizując prace dyplomowe i wystawy.

Dialog z miastem i biznesem

Bulvary to nie tylko przestrzeń kulturalna, ale także aktywny uczestnik dialogu z miastem. Współpraca z Departamentem Spraw Społecznych, Wydziałem Kultury oraz Departamentem Strategii i Rozwoju Miasta sprawia, że Bulvary stają się ważnym ogniwem w rozwoju kultury miasta. To miejsce, gdzie sztuka i biznes współgrają, otwierając się na mieszkańców i zbliżając ich do kulturalnego świata.

Bulvary budują też szeroką sieć partnerstw z instytucjami kultury, galeriami, festiwalami i innymi placówkami artystycznymi. Współpracowali już z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Instytutem im. J. Grotowskiego, Galerią u Agatki, czy Miserart Strefą Kreatywności w Labiryncie Wykluczenia.

Odbywały się tutaj znane festiwale, takie jak Avant Art Festival, MFF MBank Nowe Horyzonty, czy Biennale Fotografii TIFF.

Wsparcie dla indywidualnych artystów

Bulvary nie zapominają również o indywidualnych talentach. Otwierają przestrzeń dla artystów niezależnych, umożliwiając im prezentację swoich dzieł w świetnym miejscu.

W ubiegłym roku mogliśmy obejrzeć kilka niezwykłych wystaw i doświadczyć wielu wrażeń, podczas wydarzeń, które organizowane były we współpracy z lokalnymi twórcami. Rok 2024 zapowiada się równie interesująco.

BULVARY – miejsce inspiracji i spotkań

Bulvary, to nie tylko nowa przestrzeń kulturalna i biznesowa we Wrocławiu. To miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością, tradycję z nowoczesnością, kulturę z przedsiębiorczością. Różnorodność działań, współpraca z uczelniami, dialog z miastem, sieć partnerstw kultury, wsparcie dla indywidualnych artystów – to elementy, które sprawiają, że Bulvary stają się symbolem nowego wymiaru kultury we Wrocławiu.

Adres: ul. Księcia Witolda 11
Strona www: https://bulvary.pl/

Ważne info: do dyspozycji odwiedzających jest duży ogólnodostępny parking.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSzybkie wymiany nawierzchni na 22 odcinkach wrocławskich ulic
Następny artykułRusza pierwszy tegoroczny nabór do Mikrograntów
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.