Bomba z II wojny światowej znaleziona na Osobowicach. Jutro ewakuacja 2 tysięcy mieszkańców

0
fot. Marek Gwóźdź, oficer prasowy CSWIiCh
a

W związku ze znalezieniem niewybuchu z okresu II wojny światowej na terenie Osobowic (ul. Osobowicka 114) na jutro (13 października) zaplanowana jest ewakuacja mieszkańców z tamtego rejonu Wrocławia.

Strefę niebezpieczną ustalono na 1000 metrów. Ewakuacją objętych będzie kilka tysięcy osób z rejonu osiedla Osobowice – od obwodnicy śródmiejskiej (wschód) do Lasu Osobowickiego (zachód), ul. Ćwiczebna (północ). Szczegółowa lista ulic objętych ewakuacją znajduje się poniżej.

Dla ewakuowanych mieszkańców zostaną podstawione autobusy przegubowe MPK. Od godz. 8.00 będą dostępne  w dwóch miejscach:

  • dwa autobusy na skrzyżowaniu ulic Osobowicka / Lipska
  • dwa autobusy na skrzyżowaniu ulic Osobowicka / Jarocińska. Opuszczenie strefy zagrożonej (odjazd) zaplanowane są na godz. 09.45.

Akcja saperów zaplanowana jest w godz. 10.00-12.00. W związku z ewakuacją jutro (13 października) praca Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 z ul. Osobowickiej 127 została zawieszona.

Spis ulic objętych ewakuacją:

Osobowicka 80 (od mostu milenijnego do nr 177), Wieruszowska, Krotoszyńska , Ostrzeszowska , Wieruszowska, Śremska , Pl. Wyzwolenia, Jarocińska, Wieluńska, Szczypiornicka, Ostrowska, Inspektowa, Kapliczna, Palisadowa, Opłotkowa, Rodziny Kornów, Kuglina, Edytorska, Lipska do nr 23a, Witkowska, Sw. Huberta , Żywopłotowa, Micheleta.

Most Milenijny i obwodnica będą przejezdne bez możliwości zjazdu na Osobowice. Ruchem kierować będzie policja.

Informacja będzie aktualizowana na bieżąco, także przez stronę www.wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPozycjonowanie w Google dla firm z Wrocławia
Następny artykułCzy warto zamieszkać w dzielnicy Krzyki? Odpowiadamy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.