Przygotowanie samodzielne projektu architektonicznego jest niewykonalne dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy. Takie zadania zawsze powierza się wyspecjalizowanym jednostkom.

Profesjonalne biuro projektowe

Zarzycki Konstrukcje to firma, która jest w stanie podjąć się wykonania różnych projektów architektonicznych zamawianych przez klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstwa, urzędy państwowe i inne

dobrze sporządzone plany architektoniczne to podstawa

Biuro projektowe jest miejscem, które jest w stanie podjąć się wykonania różnych planów architektonicznych. Można im m.in. zlecić wykonanie planów:

  • domu jednorodzinnego;
  • hal produkcyjnych;
  • hal magazynowych;
  • obiektów handlowych;
  • konstrukcji stalowych;
  • wiat i hal o indywidualnym przeznaczeniu.

Profesjonaliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klienci stawiają przed nimi różne wyzwania. Niekiedy nawet takie, które nie znajdują się w standardowej ofercie. Będą oni w stanie poradzić sobie także z takimi wyzwaniami, które pozwolą na stworzenie precyzyjnych planów architektonicznych. Tak jest właśnie w naszej firmie.

Koncepcja dopasowana do potrzeb każdego klienta

Każdy inwestor dąży do tego, aby jego projekt był tak naprawdę spełnieniem jego marzeń. Pracownik biura projektowego musi dążyć do tego, aby te marzenia spełnić z uwzględnieniem takich czynników, jak możliwości finansowe, dostępny teren i wiele innych. W ten sposób koncepcja zostaje przelana na papier.

proces tworzenia planów architektonicznych jest skomplikowany

Nie ma się co oszukiwać, że pierwszy plan będzie idealny. Konsultacje z biurem projektowym pozwolą na naniesienie poprawek. Pewnie będzie ich kilka. W efekcie powstanie plan, który pozwoli w przyszłości na spełnienie marzeń. Jednak wraz z otrzymaniem od biura projektu, współpraca jeszcze się nie zakończy.

Biuro projektowe jest także odpowiedzialne za kompleksowe opracowanie dokumentacji technicznej. W szczególności, jeżeli mowa jest o nieruchomościach, które będą remontowane w sposób kompleksowy. Łącznie z miejscami, które będą rozbudowane o kolejne pomieszczenia – również, jeżeli chodzi o dobudowanie dodatkowych pięter.

Współpraca z biurem projektowym pozwala upewnić się, że wszystko zostanie załatwione w poprawny sposób. Z uwzględnieniem nadzoru i kompletem dokumentów, które pozwolą na finalny odbiór budynku i jego wykorzystanie.

zakończenie prac to ogromna radość dla inwestora i biura projektowego

Przygotowanie projektu budynku

Sama praca nad przygotowaniem projektu budynku jest zajmująca. To tak naprawdę kilka miesięcy intensywnej pracy, która obejmuje dopracowanie każdego szczegółu. Tym bardziej że chodzi tu także o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Przygotowane projektu budynku to tak naprawdę kilka etapów, które można podzielić w następujący sposób.

Koncepcja architektoniczna

Najczęściej powstaje w terenie. Tzn. projektant udaje się do miejsca, gdzie owy budynek lub hala ma stanąć. Dokonuje dokładnej wizji lokalnej, dzięki czemu będzie miał pewność co do tego, na co dokładnie może sobie pozwolić podczas projektowania. Wykorzystuje on także do pracy mapy i fotografie. Na tym etapie można mówić już o pierwszych rzutach i wizualizacjach, które na kolejnym etapie będą przerabiane.

Dokumentacja

Ten etap może nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest konieczny. Bez niezbędnej dokumentacji nie ma bowiem szans na to, aby jakiekolwiek prace ruszyły. W tym celu przygotowuje się projekt budynku lub wykonuje adaptację projektu typowego. To razem z odpowiednimi dokumentami pozwoli przejść do kolejnego kroku inwestycji.

Finalny projekt

Nie powstanie on szybko. To naprawdę czasochłonna realizacja. W szczególności, jeżeli mowa jest o budynkach wielkopowierzchniowych, jak np. centra handlowe. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość w takim przypadku. Wykonanie finalnego projektu wymaga odbycia wielu konsultacji ze specjalistami, którzy współpracują z biurem projektowym. Da to pewność, że każdy z elementów został dopilnowany. Wypowiedzieć musi się nie tylko projektant, ale także elektryk i geodeta. BARDZO WAŻNE jest sprawdzenie zgodności sporządzonych rozwiązań z przepisami prawa budowlanego.

prace nad każdą inwestycją są dla biura projektowego równie ważne

Co po otrzymaniu projektu?

O tym czy współpraca zakończy się wraz z otrzymaniem projektu, czy też nie, decyduje sam inwestor. Istnieje bowiem możliwość kontynuacji współpracy z projektantami, którzy mogą również czuwać nad tym, co będzie działo się na placu budowy. Tzn. projektant będzie czuwał nad przebiegiem prac. Będzie kontrolował nie tylko obowiązujące terminy, ale także realizację wszystkie zgodnie ze stworzonym przez siebie planem. Jest to dobre rozwiązanie, które da pewność, że wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, zawsze będzie można zainterweniować.

Po zakończeniu prac budowlanych, na nowo będzie można poprosić o wykonanie planu architektonicznego – tym razem w trakcie projektowania wnętrz domu, biura lub też innego budynku.

Dobre biuro projektowe

Współpraca z biurem projektowym to dla wielu dodatkowe koszta. Należy jednak zrozumieć, że to także ogrom zalet, których nie można mierzyć żadną sumą pieniędzy. To przede wszystkim pewność, że otrzymuje się projekt architektoniczny, który nie tylko będzie spełnieniem marzeń. Plan jest zgodny z zapotrzebowaniem terenu, który ma się do dyspozycji. Uwzględnia on wszystkie aspekty bezpieczeństwa, a na dodatek jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i bez obaw będzie można zabrać się za jego realizację.

dobry projekt architektoniczny to podstawa każdej inwestycji

Zapraszamy do skorzystania z oferty Biura Projektowego Zarzycki Konstrukcje, które posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie przy tworzeniu projektów o różnym charakterze.

„ZARZYCKI KONSTRUKCJE BUDOWLANE”
PRZEDSIĘBIORSTWO PROJEKTOWANIA I REALIZACJI INWESTYCJI
RAFAŁ ZARZYCKI

  1. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 134, LOKAL 3 I 4
    53-315 WROCŁAW

TEL/FAX.: (0-71) 784 83 31
TEL. KOM: +48 (0) 600 332 345
E-MAIL: BIURO@ZARZYCKI-KONSTRUKCJE.PL

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułAnaliza rynku: Kryptowaluty Dogecoin, XRP i Everdome – które są najbardziej opłacalne?
Następny artykułKoncerty w blasku świec! Nowa atrakcja we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.