W bankach brakuje krwi! W sobotę krwiobus stanie przy Magnolia Park

0

By oddać krew i uratować choć jedno istnienie, wystarczy przyjść w sobotę 4 sierpnia przed Magnolia Park. Czerwony krwiobus RCKiK będzie tu czekał na „honorowych krewniaków” od godziny 12.00 do 16.00.

Czy na czas wakacji można zamknąć szpitalne oddziały ratunkowe? A czy można nie wykonywać planowych operacji? To, oczywiście pytanie retoryczne. Krew jest jedynym lekiem, którego nie da się wyprodukować, a potrzeba jej zwłaszcza teraz, gdy wielu honorowych dawców, ale i studentów, którzy w roku akademickim zasilają banki krwi, jest na wakacjach. Najbliższa okazja, by pomóc już w sobotę 4 sierpnia w Magnolia Park, gdzie po raz kolejny zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Potrzebne wszystkie grupy krwi

Krew jakich grup jest najbardziej potrzebna? Wszystkich! Obecnie najbardziej poszukiwana jest ta grupy 0 RhD-. Mile widziani są też dawcy z grupą B RhD- oraz A RhD+, zresztą jak wszyscy, którzy chcą podarować swoją krew potrzebującym. – Od lat systematycznie wspieramy inicjatywy, które ratują ludzkie życie – podkreśla Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Do tej pory dzięki krwi ponad 200 dawców, którzy wzięli udział w akcjach krwiodawstwa u nas, udało się uratować już ponad 600 ludzkich istnień – dodaje.

Co trzeba zrobić, by przyłączyć się do grona „honorowych krewniaków”? Przede wszystkim przyjść do Magnolia Park w godzinach od 12.00 do 16.00 i się zarejestrować w czerwonym autobusie RCKiK, który zaparkuje przed głównym wejściem do galerii (od strony ul. Legnickiej).

Każdy na miejscu najpierw przechodzi wstępne badanie. Potem odpowiada na kilka pytań niezbędnych do zebrania wywiadu medycznego, na podstawie którego zostanie zakwalifikowany do oddawania krwi. Trzeba też:

  • Mieć 18-65 lat.
  • Być zdrowym.
  • Ważyć nie mniej niż 50 kg.
  • Przed oddaniem krwi zjeść lekki posiłek.
  • Wypić nieco więcej napojów niż zwykle (woda, herbata, soki).
  • Zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.

Kolejna akcja krwiodawstwa przy Magnolia Park odbędzie się w sobotę 15 września.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułBrytyjski renomowany Uniwersytet Coventry otworzy filię we Wrocławiu!
Następny artykułBefore MIASTOmovie: w sierpniu 3 filmy w plenerze. Hasło: „Ulica”
Odkryj Wrocław na nowo