Autobus dla osób bezdomnych wyjeżdża na ulice Wrocławia [TRASA]

0
fot. UM W

Tzw. Streetbus pojawi się na ulicach Wrocławia już 4 stycznia. Specjalny autobus, w którym osoby bezdomne będą mogły ogrzać się i zjeść ciepły posiłek, będzie kursował po ulicach codziennie aż do 12 kwietnia. 

Streetbus – autobus dla osób bezdomnych wystartuje z przystanku przy ulicy Sieradzkiej, na którym pojazd zamelduje się o godz. 20:00 i spędzi 25 minut. Przez ten czas potrzebujący mogą skorzystać z ciepłego posiłku i ogrzać się, a następnie udać w drogę do Ogrzewalni św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych przy ul. Gajowickiej.  

To właśnie tu znajduje się ostatni przystanek Streetbusa. Wcześniej zatrzyma się on w kilku innych miejscach, które zostały zdiagnozowane jako te, gdzie osób bezdomnych jest najwięcej. Dłuższe postoje zaplanowano na przystankach Sieradzka, Bzowa (Centrum Zajezdnia), Katedra, Sucha i Zaporoska, kilka innych zaś będzie funkcjonowało jako przystanki „na żądanie”.


Autobus dla bezdomnych z streetworkerami


W Streetbusie cały czas obecni będą streetworkerzy oraz wolontariusze z organizacji pozarządowej MiserArt, którzy nie tylko nakarmią i zatroszczą się o potrzebujących, ale również udzielą wszelkich informacji na temat uzyskania dalszej pomocy. Kursowanie specjalnego autobusu zaplanowano na godziny 20:00-23:30, aby zapewnić osobom bezdomnym możliwość ogrzania się, kiedy temperatura powietrza gwałtownie spada. 

Pilotażowy projekt sfinansuje Gmina Wrocław. Wrocławskie MPK przeznaczyło na Streetbusa autobus przegubowy marki Volvo, który – choć został wyłączony z eksploatacji na regularnych liniach – może spędzić swą emeryturę niosąc pomoc innym. Pojazd został w pełni przystosowany do potrzeb wolontariuszy organizacji pozarządowej MiserArt. Przez cały okres kursowania Streetbusa MPK Wrocław zapewnia również kierowcę.

Sprawdź również: Co zrobić z jedzeniem, które zostanie Ci po Świętach? Nie wyrzucaj, podziel się [MAPA MIEJSC]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław na 2 miejscu pod względem likwidacji ,,kopciuchów”
Następny artykułDawniej powozownia dziś Centrum Aktywności Lokalnej [ZDJĘCIA PRZED I PO]
Odkryj Wrocław na nowo