Udostępniono artykuł z gazety sprzed 100 lat! Tak miał wyglądać świat w 2022 roku

0

Uniwersytet Wrocławski udostępnił na swoim profilu facebookowym fragment artykułu sprzed 100 lat. Tekst pochodzi z Kuriera Codziennego i opisuje to, jak autorzy przepowiadali świat w roku 2022.

W tekście przytoczono wypowiedzi amerykańskich ekspertów, którzy w wielu kwestiach trafnie opisali naszą współczesną rzeczywistość, tak odległą na tamte czasy (jak chociażby rozwój cyfrowy i technologiczny).

Niestety nie wszystkie ich przewidywania, co do fukcjonowania świata w 2022 roku, mogą okazać się realne do wykonania.

Dwugodzinny dzień pracy, zniknięcie alkoholu z powierzchni ziemi, wykorzystywanie energii słonecznej i całkowita rezygnacja z nafty i węgla. Dalej mowa jest o bezwzględnej równości kobiet i mężczyzn oraz ważnej kwestii dotyczącej edukacji seksualnej.

2022 rok raczej nie przyniesie nam realizacji większości tych pięknych pomysłów.

I mimo, że zachodni świat jest już dość blisko w dokonaniu tych przewidywań, to Polska została na ten moment jeszcze daleko w tyle.

fot. Uniwersytet Wrocławski (zbiory Biblioteki Uniwersyteckiej)

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend z Kolejami Dolnośląskimi: Kup bilet za 49 zł i skorzystaj z nielimitowanych przejazdów przez prawie 5 dni!
Następny artykułOd 1 stycznia zmiany dla rowerzystów! Karta rowerowa, prawo jazdy, albo 1500 zł mandatu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.