Alternatywny przewodnik po Wrocławiu. Czyli mało znane miejsca, które musisz zobaczyć!

0
fot. Surowiec

Wrocław to miasto, w którym trudno o nudę. Rynek i Ostrów Tumski są piękne, lecz stolica Dolnego Śląska oferuje dużo więcej. 

Przed Wami alternatywny przewodnik po Wrocławiu. Zebraliśmy zestaw nieoczywistych miejsc i aktywności oferowanych przez miasto stu mostów. Poniższy artykuł pomoże wam poznać Wrocław od nowa. Hummus własnego wyrobu, lokalnie wypalana kawa i XIX-wieczne budynki z autorskimi muralami, to tylko część atrakcji, które warto odkryć.

Z powrotem

1. Jaka jest prawdziwa włoska kawa?

Około połowa Polaków zaczyna dzień od filiżanki kawy, dlatego my też od niej zaczniemy. Wrocław pyszną kawą stoi i jest to fakt, nie opinia. W naszym mieście każdy fan aromatycznych ziaren znajdzie coś dla siebie.

Mała Czarna
Lokalna palarnia kawy, prowadzona przez pasjonatów parzenia ziaren z całego świata. Lokal znajduje się przy al. Paderewskiego, przy głównej bramie Stadionu Olimpijskiego. Bariści w MC są naprawdę zakochani w kawie i na pewno zrobią wszystko, by przyrządzić wam idealny napój. Jeśli poszukujecie kaw parzonych nowatorskimi metodami, to dobrze trafiliście, ponieważ Aeropress czy batch brew nie są obce baristom Małej Czarnej.

Enklawa
Zostajemy w temacie własnego wypału ziaren. Kawiarnia znajduje się we wrocławskiej Hali Targowej, przy wejściu od strony ul. Kraińskiego. Bariści serwują napoje przyrządzane z ziaren z całego świata. Enklawa to bezsprzecznie jeden z najciekawszych punktów kawowych we Wrocławiu. Wpadnijcie tam koniecznie podczas wizyty w Hali Targowej.

Kiosso
Wyobraźcie sobie klimatyczne miejsce z kawą, którego rozmiar jest nie większy od dwóch londyńskich budek telefonicznych, a w nim czekającego na was przemiłego właściciela owej kawiarenki. Kiosso to prawdopodobnie najbardziej autorskie miejsce z kawą w mieście, gdzie możecie pogawędzić z właścicielem, który pochodzi z Iraku, a przede wszystkim napić się aromatycznej kawy parzonej na wiele sposobów. Kafejka znajduje się przy ulicy Kotlarskiej, dwa kroki od placu Nowy Targ.

Cafe rozrusznik
Na Nadodorzu, nieopodal Wyspy Słodowej znajduje się kawiarnia, która uraczy was ciepłem i przemiłą obsługą. W rozruszniku zjecie pyszne ciasto, świeżą kanapkę, a przede wszystkim napijecie się bardzo smacznej kawy. Lokal na Cybulskiego to idealne miejsce do posiedzenia i porozmawiania z przyjaciółką/przyjacielem, odwiedzajcie!

Z powrotem
Poprzedni artykułDokąd polecimy samolotem z Wrocławia? Nowości w rozkładach lotów!
Następny artykułPrzy Aquaparku powstaje Aqua Beach Bar! [OTWARCIE]