Alternatywny przewodnik po Wrocławiu. Czyli mało znane miejsca, które musisz zobaczyć!

0

Wrocław to miasto, w którym trudno o nudę. Rynek i Ostrów Tumski są piękne, lecz stolica Dolnego Śląska oferuje dużo więcej. 

Przed Wami alternatywny przewodnik po Wrocławiu. Zebraliśmy zestaw nieoczywistych miejsc i aktywności oferowanych przez miasto stu mostów. Poniższy artykuł pomoże wam poznać Wrocław od nowa. Hummus własnego wyrobu, lokalnie wypalana kawa i XIX-wieczne budynki z autorskimi muralami, to tylko część atrakcji, które warto odkryć.

2. A po kawie… alternatywne zwiedzanie!

Wrocław ma do zaoferowania o wiele więcej, niż najpopularniejsze miejsca turystyczne. Po zaliczeniu Zoo, Rynku i Katedry przychodzi czas na odkrycie miejsc nieoczywistych, które w przeciwieństwie do tych wyżej wymienionych są znane tylko wrocławianom.

Nadodrze
XIX-wieczny rejon Wrocławia, który słynie z wyjątkowych kamienic i niezwykłych murali na nich. Na Nadodorzu trzeba się zgubić i odkryć je po swojemu. Osiedle wypełnione jest miejscami prowadzonymi przez rzemieślników, jednym z nich jest Drukarnia przy ul. Otwartej 12. Świątynia typografii prowadzona jest przez Pana Macieja Zarańskiego, który kultywuje klasyczne metody druku. Planując wycieczkę po Wrocławiu koniecznie zarezerwujcie czas dla Nadodrza.

Spacer śladami mostów
Wśród turystów bardzo popularne jest zwiedzanie Wrocławia poprzez poszukiwanie krasnali w centrum miasta. Proponujemy alternatywę, która nie wymaga tak dużej spostrzegawczości, ale na pewno nie jest mniej atrakcyjna. Stolica Dolnego Śląska słynie z mostów, które pozwalają mieszkańcom pokonać kanały Odry. Podróż proponujemy zacząć przy Moście Zwierzynieckim, kolejnymi, które warto odwiedzić są Mosty: Grunwaldzki, Tumski, Uniwersytecki i Pomorski. Spacerowanie po Wrocławiu śladami mostów pozwoli odkryć miasto po swojemu i trafić w miejsca, o których nie mieliśmy pojęcia, dlatego czas szykować wygodne buty i ruszać w drogę.

Bulwar Dunikowskiego
Zdecydowanie jedno z ulubionych miejsc wrocławian. Idealne miejsce w centrum miasta, które oferuje widok na Ostrów Tumski i Katedrę. Jeśli w trakcie zwiedzania chcecie się zrelaksować, to bulwar będzie świetnym wyborem. Pamiętajcie, aby nie przynosić ze sobą napojów procentowych, ponieważ na terenie bulwaru spożywanie alkoholu nie jest dozwolone. Warto odwiedzić go wieczorem, gdyż oświetlone mosty i katedra robią niesamowite wrażenie.

Dolnośląskie Centrum Filmowe
Klimatyczne kino studyjne oferujące selekcję najciekawszych premier filmowych. W DCF-ie odbywają się również ciekawe eventy związane z kinematografią oraz tematyczne cykle. Warto wspierać kameralne miejsca, które tworzone są przez pasjonatów swego fachu. Odwiedźcie DCF, jeśli najdzie was ochota na dobry seans w ciekawym miejscu.

Poprzedni artykułDokąd polecimy samolotem z Wrocławia? Nowości w rozkładach lotów!
Następny artykułPrzy Aquaparku powstaje Aqua Beach Bar! [OTWARCIE]