Alpiniści zawieszą biało-czerwoną flagę na Iglicy

0
SONY DSC

11 listopada to ważny dla każdego Polaka dzień. Od wielu lat wrocławianie aktywnie  świętują i oddają hołd bohaterom, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości. W tym roku po Radosnej Paradzie Niepodległości, która wystartuje z Rynku o 11.30 odbędzie się uroczyste wniesienie flagi na szczyt Iglicy przy Hali Stulecia.

O 14:30 dwóch alpinistów, Mateusz Makarski i Marcin Trzęsicki zawieszą i rozwiną na Iglicy flagę Polski. Będzie to czwarte w historii tego typu wydarzenie. Wcześniej, zdobywcami tego najbardziej charakterystycznego wrocławskiego szczytu  byli Wojciech Niedziałek i Zbigniew Jaworowski. Ich wspinaczka trwała aż 24 godziny i 15 minut. Częściowo w deszczu, w większości przy wietrze. Następnie, w czasie stanu wojennego na Iglicę wspiął się Marian Krzemiński i zawiesił sztandar zdelegalizowanej organizacji NSZZ „Solidarność”.

W 2008 roku na szczycie Iglicy zawisła flaga Tybetu wniesiona przez grupę członków stowarzyszenia „Młody Wrocław” na znak solidarności z narodem tybetańskim. Jak wspinaczka będzie wyglądać tym razem?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJarmark Bożonarodzeniowy 2017 na wrocławskim Rynku – nowe atrakcje!
Następny artykułJak znaleźć swoje wymarzone M? Odwiedź Targi Nieruchomości – Na Swoim we Wrocławiu
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.