Bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn we Wrocławiu

0

W ramach akcji kampanii Movember Polska już w najbliższą sobotę, 19 października w Arkadach Wrocławskich, w godzinach 10:00-14:00 oraz 14:30-19:00, odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn.

Akcja Movember Polska 2019 potrwa do końca listopada, a swoim zasięgiem obejmie 8 polskich miast. Podczas spotkań w całej Polsce zorganizowane zostaną darmowe badania profilaktyczne dla mężczyzn USG jąder, oraz poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty. To okazja do przełamania obaw, ale też wsparcia rozmów na tak istotne tematy jak choroby nowotworowe i profilaktyka zdrowotna.

Od samego początku robimy Movember po swojemu, koncentrując się na niecodziennej komunikacji i realizacji badań. Pokazujemy, że raka nie warto się bać. Warto za to się badać, żeby zadbać o swoje zdrowie mówi Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko, organizator akcji Movember w Polsce. – Zapraszamy mieszkańców do udziału w naszych wydarzeniach. Badania są bezbolesne, a wynik jest znany od razu – dodaje.

Symbolem tej międzynarodowej kampanii są wąsy, które mężczyźni wspierający cele Movember zapuszczają na przełomie października i listopada. Dzięki temu, od wielu lat, wąsy stają się pretekstem i motywem prowokującym trudne rozmowy.

Z raportu przeprowadzonego przez Nationale-Nederlanden wynika, iż jedynie połowa Polaków podchodzi do badań, mających na celu wcześniejsze wykrycie chorób. I, co niestety jest dużym wyzwaniem, wciąż chętniej decydują się na nie nadal kobiety. Dlatego po raz kolejny wspieramy tę wyjątkową akcję skierowaną bezpośrednio do mężczyzn mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden, partnera akcji.

 

Movember co roku łączy tysiące ludzi, propaguje dyskusje na tematy zdrowotne, a swoimi niesztampowymi przekazami dociera do nawet największych sceptyków. W tej odsłonie polskiej akcji ma zostać przebadanych aż 3000 mężczyzn. Badania profilaktyczne dają szansę na wcześniejsze wykrycie chorób i zastosowanie skutecznego leczenia.

Harmonogram badań

Punkty badań kontrolnych dostępne będą aż w 8 miastach Polski. Wizyta nie wymaga wcześniejszych przygotowań i zapisów.

12 X – Gdańsk, Galeria Metropolia;
19 X – Wrocław, Arkady Wrocławskie;
26 – 27 X – Kraków, Galeria Bronowice;
9 XI – Gliwice, CH Forum;
15 – 16 XI – Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie;
23 XI – Warszawa, Plac Unii Lubelskiej;
24 XI – Katowice, Galeria Katowicka;
30 XI – Lublin, Vivo!;
14 – 15 XII – Warszawa, Mustache Yard Sale.

Oficjalna strona akcji: http://www.movember.org.pl/2019/ 

O akcji:

Ruch Movember Polska

W 2014 roku dzięki Fundacji Kapitan Światełko po raz pierwszy zorganizowano edukacyjne spotkania w Polsce, a w 2015 roku Movember Polska był już serią spotkań i prelekcji. Oczywiście był to także sezon zapuszczania wąsów dla blisko miliona osób w całym kraju, które angażowały się w kampanię w największych miastach w Polsce oraz na portalach społecznościowych.

W 2016 roku zostały, po raz pierwszy w historii Movember na świecie, zorganizowane bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn w całym kraju. Do tej pory w ramach kampanii Movember Polska przebadano ponad 3000 mężczyzn wykrywając 40 przypadków zmian nowotworowych.

Movember na świecie

Movember narodził się w 2003 roku, kiedy w Australii grupa znajomych założyła się o to, któremu uda się wyhodować największy wąs w ciągu 30 dni listopada. Okazało się wówczas, że wąs ma ogromną siłę do prowokowania dyskusji – na temat męskiego zdrowia. Od 15 lat na całym świecie mężczyźni w różnym wieku zapuszczają w listopadzie wąsy, by zachęcać innych do rozmów na ważne, lecz rzadko poruszane tematy. Najważniejszymi z nich są zawsze nowotwory jąder i prostaty, na temat których wiedza nadal pozostaje niewielka.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajnowsze samochody już we Wrocławiu. Rusza festiwal motoryzacyjny [ZDJĘCIA]
Następny artykułCzwartek ze Stand-up Show w Sky Tower [BEZPŁATNE WYDARZENIE]
Odkryj Wrocław na nowo