„Akademicki Wrocław” – zwiedź Papieski Wydział Teologiczny

0
fot: Radek Karliński
a

W sobotę, 7 kwietnia, rusza kolejna edycja programu „Akademicki Wrocław”. Tym razem będzie można zwiedzić Papieski Wydział Teologiczny i zobaczyć sale i ogrody, które na co dzień nie są udostępniane. Gości oprowadzi JM Rektor ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec.

Pracownicy PWT przygotowali dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

Rektor opowie o historii uczelni, a także nawiąże do teraźniejszości. Oprócz tego oprowadzi o nieudostępnianych na co dzień pomieszczeniach i nadodrzańskich grodach. Będzie można też wejść do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowego we Wrocławiu. Z racji tego, że Papieski Wydział Teologiczny mieści się na Ostrowie Tumskim, zwiedzający poznają tajemnice Archikatedry Wrocławskiej.

Limit miejsc 100! 

Zapisy 27 marca (wtorek) rano, przez formularz na stronie  wca.wroc.pl

Obowiązuje kolejność zapisów.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu jest katolicką uczelnia, która kształci studentów w trzech kierunkach: teologia, pedagogika, filozofia. Oprócz tego w swojej ofercie mają liczne studia podyplomowe. W 2002 PWT świętował swoje trzechsetlecie. Wydział ten był jednym z wydziałów dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego – Akademii Leopoldyńskiej, założonej w 1702 roku. PWT przez 253 znajdował się pod władzami Uniwersytetu i dopiero II wojna światowa to zmieniła. W tym roku, 2018, Papieski Wydział Teologiczny obchodzi jubileusz pięćdziesięciolecia uznania za kontynuację wydziału teologii katolickiej Uniwersytetu Wrocławskiego przez Stolicę Apostolską.

Zbiórka o godz. 12 w Auli PWT na Placu Katedralnym 1.

Limit miejsc: 100

O znalezieniu się na liście osób zapisanych decyduje kolejność zapisów.

Wszelkie pytania prosimy kierować do:

Kamil Eckhardt
tel.: +48 71 798 13 15
kamil.eckhardt@um.wroc.pl

 

mat. prasowe Wydział Komunikacji Społecznej

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSpacer kryminalnym szlakiem Eberharda Mocka [TRASA+MAPA]
Następny artykułKtóra dzielnica Wrocławia jest najatrakcyjniejsza? [RANKING]
Odkryj Wrocław na nowo