9 oryginalnych pomysłów na ferie we Wrocławiu dla dzieci

0

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Mamy 9 pomysłów, jak spędzić ten czas w ciekawy sposób, a każdy z nich to gwarancja dobrej zabawy.

Warsztaty tańca irlandzkiego

Taniec irlandzki to energiczny step w rytmie żywiołowej celtyckiej muzyki. Zajęcia taneczne rozwijają poczucie rytmu, dają dużo zabawy i stanowią zachętę do układania własnych choreografii. Klub Pod Kolumnami i Irish Spin zapraszają do udziału w zajęciach dzieci w wieku 6-9 lat.  Grupa dla początkujących spotyka się w poniedziałki od 17.00 do 18.00. 

Gdzie: św. Macieja 21
Kiedy: w każdy poniedziałek

Zapisy: irishdance.spin@gmail.com

Ferie w kinie DCF

Dla młodych kinomanów Dolnośląskie Centrum Filmowe przygotowało praktyczne zajęcia z tworzenia filmu. Dzieciaki zdobytą wiedzę od razu przekują w umiejętności. Ukoronowaniem ich pracy będzie pokaz stworzonego przez nich filmu w ostatni dzień warsztatów. 

Gdzie: Piłsudskiego 64a
Kiedy: 14.02.-17.02.

Zapisy: edukacja@dcf.wroclaw.pl

Miasto z Piernika – Kolejkowo

Jeśli nie widzieliście jeszcze piernikowego miasteczka, to ferie zimowe są dobrym momentem na nadrobienie zaległości. Miasteczko wygląda naprawdę pięknie, a kolorowe oświetlenie dodaje mu uroku.

Gdzie: Powstańców Śląskich 95
Kiedy: do 28.02.

Ferie w CK Zamek

Centrum Kultury Zamek zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do poznania tajemnic Czarnego Lądu. Po Afryce oprowadzi je sam Simba! W planach spotkanie z podróżnikiem i zajęcia plastyczno-scenograficzne inspirowane jego wyprawami, a także wycieczka do Akademii Sztuk Teatralnych, gdzie dzieci zobaczą, jak funkcjonuje teatr. Do tego zajęcia z gry aktorskiej, których rezultaty będzie można podziwiać w musicalu “Król Lew”, który zaprezentują uczestnicy warsztatów w ostatnim ich dniu.

Gdzie: pl. Świętojański 1
Kiedy: 20.02.-24.02.

Zapisy:  info@zamek.wroclaw.pl

Ferie ze Światowidem

Na ferie Ośrodek Działań Twórczych przygotował 2 turnusy dla dzieci 7-10 lat. Pierwszy “Kreatywnie”, gdzie motywem przewodnim będzie ciepło-zimno oraz drugi “Zwierzaki w wielkim mieście”. Oba turnusy są pełne atrakcji, które nie tylko sprawią dzieciom frajdę, ale też rozwiną ich wiedzę o świecie i kreatywność. Warto skorzystać z obu!

Gdzie: Sempołowskiej 54A
Kiedy: 13.02.-17.02. i  20.02.-24.02.

Zapisy:  71 348 30 10 wew. 37

Wystawa budowli z klocków Lego

Klocki Lego mają fanów w każdej grupie wiekowej, dlatego to dobry pomysł na rodzinne wyjście. Na wystawie zobaczycie m.in. postacie z animacji Disneya, znane budowle, i słynnych ludzi, a wszystko wykonane z kolorowych klocków. 

Gdzie: Powstańców Śląskich 95
Kiedy: do 24.09.

Ferie w MaluMika

Ferie to świetna pora na spróbowanie czegoś nowego, a tym czymś mogą być – warsztaty ceramiczne w MaluMika. Podczas każdego z 10 dni warsztatów dzieci będą zapoznawane z innym tematem przewodnim, a potem przygotują projekty, które naniosą na ceramikę. Tematy są bardzo przekrojowe, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie, wśród nich m.in.: Harry Potter, Kraina Lodu, anime, gry wideo, Picasso. Każde dzieło będzie można zabrać do domu. Jeśli nie wszystkie przygotowane tematy interesują twoje dziecko, to spokojnie, możesz je zapisać tylko na te, które lubi.

Gdzie: Jagiełły 3/5
Kiedy: 13.02.-24.02

Zapisy: kontakt@malumika.pl

Karnet Feriowy w GoAir

W tym roku GoAir przygotowało ofertę specjalną, karnet na cały okres trwania ferii. Z karnetem będziecie mogli korzystać z atrakcji parku trampolin codziennie przez 16 dni. Do waszej dyspozycji będą 3 parki: Go Jump, Go Air – Powietrzne Miasto i Go Jump: Przygoda. Każdego dnia odwiedzicie inny park!

Gdzie: Długosza 59-75
Kiedy: 11.02.-26.02. 

Ferie w Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Centrum Kultury przygotowało ciekawą ofertę dla dzieci w wieku 6-11 lat, a w niej m.in. zajęcia:

  • teatralno-scenograficzne
  • ceramiczne
  • ruchowo-taneczne
  • joga dla dzieci 

Do tego spotkania z gośćmi specjalnymi i mini wycieczki-niespodzianki poza Centrum. Warsztaty rozpoczynają się o 9.00, ale dzieci można przyprowadzić już o 8.30.

Gdzie: Chociebuska 4-6
Kiedy: 13.02.-24.02.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ferie 2023 we Wrocławiu. Bogata oferta półkolonii

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł12 świetnych darmowych punktów widokowych we Wrocławiu, o których mogliście nie wiedzieć!
Następny artykułPraca na stojąco – jak wpływa na zdrowie i kreatywność?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.