7 najbardziej urokliwych miasteczek i wsi na Dolnym Śląsku

0

Są takie miejsca na Dolnym Śląsku, które raz odwiedzone pozostaną w naszej pamięci na długo. Co sprawia, że urzekają nas tak bardzo? W tych miasteczkach i wsiach czas zatrzymuje się na chwilę, nie trzeba nigdzie biec, można spokojnym krokiem spacerować, obserwować i przeżywać. 

Mam kilka swoich ulubionych małych miejscowości i wsi w województwie dolnośląskim, do których z chęcią wracam. Mimo, że kocham Wrocław, to w tych malutkich miasteczkach odnajduję coś szczególnego, czego brakuje mi czasem w dużym mieście.

4. Zagórze Śląskie

Wieś znajduje się  w dolinie Bystrzycy. Powstała jako podgrodzie znajdującego się w pobliżu Zamku Grodno już w XIV wieku!

Nie tylko piesze wycieczki z pięknym krajobrazem przyciągają do Zagórza Śląskiego. Można tutaj odpocząć nad Jeziorem Bystrzyckim, gdzie znajduje się również plaża lub w małpim gaju, czy na kręgielni.

To warto zobaczyć: Jezioro Bystrzyckie, Zapora Lubachowska
Gdzie zjeść: Pensjonat Fregata
Atrakcje w okolicy: Zamek Grodno, Wielka Sowa

Klimatyczne noclegi w Zagórzu Śląskim: kliknij

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez big_on_bike (@duzy_na_rowerze)

Poprzedni artykułRanking Perspektywy 2022 – najlepsze licea i technika w Polsce. Jak wypadł Wrocław?
Następny artykułWrocław: Skutki drożyzny dla budżetu. Olbrzymi wzrost kosztów m.in. dla szkół, MPK i utrzymania miasta!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.