6 pomysłów na jednodniowe wycieczki z dziećmi w okolicach Wrocławia

0
fot. Park Miniatur

Słoneczna pogoda zachęca do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu – zwłaszcza w weekend. Warto rozważyć zorganizowanie jednodniowej wycieczki dla całej rodziny tak, aby ten czas był niezapomniany.

Podpowiadamy gdzie się wybrać z małym dzieckiem w okolicach Wrocławia.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa to z pewnością świetna przygoda dla najmłodszych. Dla dzieci i ich rodziców czeka na miejscu mnóstwo atrakcji! Do obejrzenia zostały udostępnione stare lokomotywy, a uczestnicy mogą zwiedzić m.in. zabytkową drukarnię i niecodzienna wystawę w wagonie jednego z pociągów. Oprócz tego organizatorzy w dwóch historycznych pociągach stworzyli dla odwiedzających ekspozycje poświęcone historii kolejnictwa na Dolnym Śląsku.

Od 2014 roku zwiedzający mają także niepowtarzalna okazję przejechać się starym parowozem po najważniejszych częściach muzeum. Trasa trwa około 30 minut, a podczas jazdy pasażerowie poznają ważne dla historii kolejnictwa obiekty (kanał oczystkowy, dźwig bramowy, żuraw wodny, zapadnię kolejową). Oczywiście w wyprawie uczestniczy przewodnik, który nie tylko w ciekawy sposób opowiada o mijanych miejscach, ale także zwraca uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Wycieczka kolejowa jest realizowana przez lokomotywę spalinową (w zależności od sezonu udostępniany jest wagon letni lub osobowy).

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, ul. Towarowa 4
Jaworzyna Śląska 

Godziny otwarcia i więcej informacji 

@asieka77

Stawy Milickie

Stawy Milickie to świetne miejsce do spędzenia wolnego czasu podczas weekendu. Tysiące hektarów zbiorników wodnych, a także liczne kanały i dostęp do przyrody pozwolą na relaks i szaleństwa dzieci. Wyprawa nad Stawy to także idealny sposób na obcowanie z naturą i ucieczkę, chociaż na chwilę, od miejskiego zgiełku. Podczas bardzo długiego spaceru można spotkać liczne gatunki roślin i zwierząt, a także obserwować leśne życie ptaków.

Chętni będą mieli także okazję zwiedzić Muzeum Tradycji Rybactwa, a także przejść się edukacyjną ścieżką leśną lub ścieżką zmysłów. Dla najmłodszych czeka mini zoo – pełne owiec, kur, gęsi i kóz.

Więcej informacji 

fot. Janusz Krzeszowski

Kopalnia Złota Złoty Stok

Jeśli poszukujecie miejsca na aktywne zwiedzanie, to wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku to propozycja dla całej rodziny. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mali poszukiwacze skarbów, a także poznają historię jednej z kopalni na terenie Dolnego Śląska. Odważni usłyszą tajemnicze historie i przejdą się strasznymi zakamarkami. Chętni zobaczą także podziemny wodospad, a ciekawscy przejadą podziemną kolejką. Tutaj naprawdę nie ma czasu na nudę!

W zależności od wyboru pakietu, na dzieci czekają różne atrakcje – między innymi zwiedzanie Kopalni Złota Podziemną Trasą Turystyczną, zwiedzanie Średniowiecznej Osady Górniczej i Sztolni Ochrowej, a także płukanie złota.

Więcej informacji  

Kopalnia Złota, ul. Złota 7
Złoty Stok 

fot. Facebook Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego w Karpaczu

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego można odwiedzić przy okazji pobytu w Karpaczu lub jego okolicy. To idealne miejsce dla maluchów, które poczują się tutaj dobrze jak nigdzie indziej. Prywatne Muzeum to świetne połączenie dawnej i współczesnej techniki z retro komputerami. Retro Automat, Atari 7800 czy Pac Mac to tylko nieliczne eksponaty, które można tutaj znaleźć.

Wrażenie na dzieciach zrobią także budowle z klocków Lego. Odwiedzający zanurzą się w morski świat, niemal wejdą do gigantycznego akwarium czy pobawią się szaloną makietą.

Cennik wejść do poszczególnych muzeów

Muzeum Konsol Gier Video, ul. Mickiewicza 11
Karpacz 

fot. Facebook Muzeum Techniki i Budowli z Klocków – Karpacz

Będąc w Karpaczu nie można zapomnieć o Parku Miniatur w Kowarach! Tutaj każde dziecko pozna najważniejsze zabytki na terenie Dolnego Śląska i po raz pierwszy wespnie się na masyw Śnieżki! Co z tego, że w wersji miniaturowej? Oprócz tego na miejscu znajdą się mini-budowle kościołów, pałaców oraz… ulicy, po której spaceruje od czasu do czasu jamnik.

Dorośli natomiast będą mieli okazję do spokojnej rozmowy przy filiżance aromatycznej kawy. Do dyspozycji gości pozostawiono także parking, na którym bez problemu każdy znajdzie wolne miejsce.

Więcej informacji 

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, ul. Zamkowa 7
Kowary 

fot. park-miniatur.com

Ślęża

Rodziny, które uwielbiają piesze wędrówki powinny spróbować swoich sił wchodząc na Ślężę. Góra to najwyższy szczyt Masywu Ślęży oraz Przedgórza Sudeckiego. Z racji tego, że podejście jest dosyć łagodne, a szczyt stosunkowo niski, świetnie nada się do wspinaczki dla małych dzieci. W zależności od szlaku, droga będzie się trochę różniła – nigdzie nie zabraknie jednak pięknych krajobrazów. Dla rodzin, zwłaszcza z maluchami, dobrym rozwiązaniem okaże się żółty szlak – wytrwali mogą na nim manewrować także wózkiem.

Wejście trwa do 2h.

Więcej informacji o szlakach i lista parkingów 

fot. Pexels.com

Czytaj również: 4 ciekawe pomysły na jednodniowe wycieczki w okolicy Wrocławia

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajwiększy sklep adidas w regionie we Wrocław Fashion Outlet!
Następny artykuł09.2 Diabła adwokatura i sądownictwo, czyli nowe budownictwo. Promenady Wrocławskie.
We Wrocławiu mieszkam dopiero trzy lata, ale wiem, że zostanę tutaj do końca życia. Uwielbiam spacery po klimatycznych uliczkach wrocławskiego rynku oraz podróże w nieznane zakątki Polski. Wolny czas spędzam pogrążona w lekturze książek lub, w zależności od pory roku, na wspinaczce po górach. Prowadzę również swój blog www.przewodnikmysli.pl