Jeśli w Nowy Rok chcecie wejść kulturalnie, to polecamy Wam te 6 wystaw, które możecie zobaczyć w styczniu we Wrocławiu. Od szaleństwa rokoka, przez roboty, po stare naftowe lampy. 

„Szaleństwo Rokoka”

Ponad 500 dzieł sztuki, reprezentujących różnorodne dziedziny – od malarstwa po fotografię, meble i ubiory – stanowi ekspozycję pierwszej w historii wystawy poświęconej sztuce rokokowej i neorokokowej na Śląsku. Prace współczesnych artystów, którzy czerpią inspirację z rokoka, uzupełniają tę fascynującą podróż przez styl, który nadal zaskakuje.

Miejsce: Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa

Termin: do 14 stycznia 2024

Bilety: U 22zł, N 35 zł

„Beksiński we Wrocławiu”

Wystawa prezentująca 45 oryginalnych obrazów Zdzisława Beksińskiego, jednego z najciekawszych współczesnych artystów, to wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Ekspozycję uzupełnia multimedialna prezentacja „Human Condition,” zabierająca zwiedzających w podróż przez fascynujący świat twórczości artysty. To pierwsze tak kompleksowe przedsięwzięcie we Wrocławiu poświęcone Beksińskiemu od 30 lat.

Miejsce: Hala IASE, ul. Wystawowa

Termin: Do 18 lutego 2024 roku (Wystawa czynna codziennie w godzinach od 12.00 – do 20.00, 19.00 ostatnie wejście)

Bilety: Online i na miejscu, ceny od 45 zł

„14. Konkurs Gepperta”

Wystawa finalistów i finalistek 14. Konkursu Gepperta to okazja do zanurzenia się w emocjach, przeżyciach i doświadczeniach artystów bazujących na medium malarstwa. Organizatorzy skupiają uwagę na treściach i przeżyciach, tworząc przestrzeń dla artystów, którzy uzyskali dyplom w latach 2018-2022. Warto przyjrzeć się tej ekspozycji, która nie tylko ukazuje różnorodność, ale także wpisuje się w nurt postludzkich narracji.

Miejsce: Galeria BWA, Dworzec Główny Wrocław

Termin: do 28 stycznia 2024

Bilety: WSTĘP WOLNY

„Złote Czasy Lamp Naftowych”

Historia lamp naftowych, prezentowana na wystawie, ukazuje nie tylko ich estetyczną wartość, ale i rolę, jaką odgrywały w życiu społecznym. Ponad 150 eksponatów, reprezentujących lampy z drugiej połowy XIX wieku i początku XX wieku, to prawdziwa uczta dla miłośników dzieł europejskiego rzemiosła artystycznego.

Miejsce: Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Starym Ratuszu

Termin: do 30.12.2025

Bilety: 10-15 zł

„Roboexpo – Wystawa Robotów”

Dla fanów technologii i innowacji, „Roboexpo” to unikalna okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie robotyki. Wystawa prezentuje różnorodne modele i technologie, rzucając światło na przyszłość automatyzacji.

Miejsce: DH Fenix, Rynek

Termin: do 28 stycznia 2024

Bilety: U 35 zł, N 55 zł

„Na Pocztowym Szlaku” – Ryszard Gotlieb

Wystawa autorstwa Ryszarda Gotlieba przenosi zwiedzających w podróż historyczną śladami polskiej poczty. To fascynujące spojrzenie na rozwój komunikacji i przesyłek na przestrzeni lat, wzbogacone unikatowymi eksponatami.

Miejsce: Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Termin: do 04.02.2024

Bilety: U 13zł, N 18zł

Wrocław w styczniu staje się areną dla różnorodnych przeżyć artystycznych, od rokoka po nowoczesne technologiczne eksperymenty. Niech te wystawy staną się pretekstem do zanurzenia się w fascynujący świat sztuki we Wrocławiu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław 2023 w liczbach
Następny artykułCo zrobić z choinką po Świętach? Poradnik dla mieszkańców
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.