We Wrocławiu każdego miesiąca w przestrzeni galerii sztuki (i nie tylko) odwiedzać można różnorodne wystawy. Oto lista sześciu najciekawszych ekspozycji, które naszym zdaniem warto zobaczyć w lutym 2024.

Historie Opowiedziane Haftem

Za pomocą nowego języka utrwalonego w technice hafciarskiej, artystka zbiera „obce” historie osób Głuchych mieszkających w Polsce i zapisuje je ręcznie za pomocą haftu na kartkach papieru, tworząc z tego książkę. To wystawa, która podsumowuje projekt artystyczny realizowany przez artystkę Viktoriię Tofan w ramach programu stypendialnego z zakresu sztuk wizualnych, przyznanego przez prezydenta miasta Wrocławia.

Kiedy: do 16 lutego
Gdzie: Bulvary, ul. Księcia Witolda 11
CENA: za darmo

Święto Fotografii

Wrocławska Loża Fotograficzna zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii na niezapomniane wydarzenie – Święto Fotografii, które odbędzie się w różnych punktach Wrocławia w dniach 5-11 lutego 2024. To będzie wyjątkowy tydzień pełen wystaw, warsztatów, prelekcji i innych atrakcji dla profesjonalistów, artystów, miłośników fotografii, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z aparatem.

Kiedy: 5-11 lutego 2024
Gdzie: różne przestrzenie w mieście (sprawdź TU)
CENA: za darmo

fot. Wojciech Chrubasik

Wystawa Plenerowa „Wrocławski Węzeł Wodny/ Wrocław Water Junction”

Centrum Historii Zajezdnia i studenci interdyscyplinarnego kierunku Historia w przestrzeni publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim odkrywają wodną historię Wrocławia Wrocław i Odra – oraz inne, liczne rzeki i rzeczki – są powiązane ze sobą historycznie, kulturowo i tożsamościowo. Rzeki zadecydowały o niepowtarzalnym charakterze miasta, a miasto oddziaływało na rzekę przez powstającą w jego obrębie infrastrukturę hydrotechniczną, przecinającą rzekę misterną siecią mostów i jazów.

Kiedy: do 15 lutego 2024
Gdzie: ul. Świdnicka (między ul. Oławską a ul. Kazimierza Wielkiego)
CENA: za darmo

Gdyby. Niezrealizowane Wizje Nowoczesnego Wrocławia

Ciekawa podróż w alternatywne rzeczywistości, gdzie przeszłość i teraźniejszość splatają się z marzeniami o przyszłości. Ta wystawa prezentuje niezrealizowane projekty urbanistyczne i architektoniczne, które mogłyby zmienić oblicze Wrocławia. Pozwala spojrzeć na miasto z innej perspektywy i zastanowić się, jakie mogłyby być możliwości jego rozwoju.

Kiedy: do 21 kwietnia
Gdzie: Muzeum Architektury we Wrocławiu przy ul. Bernardyńskiej 5
CENA: w środy wstęp wolny, bilety od 10zł do 20 zł

Max Berg, projekt nowego ratusza przy placu Powstańców Warszawy, 1919-21

Kształt Marzeń. Architektura Witolda Lipińskiego

Witold Lipiński, wybitny architekt, który wpłynął na krajobraz architektoniczny Wrocławia, jest głównym bohaterem tej wystawy. Prace Lipińskiego odznaczają się wyjątkowym stylem i pomysłowością, a ta ekspozycja przybliża jego twórczość oraz wpływ na rozwój architektury w mieście.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Architektury we Wrocławiu będzie pierwszą obszerną prezentacją twórczości architekta i naukowca, znanego przede wszystkim z dwóch śmiałych, futurystycznych realizacji: obserwatorium na Śnieżce i Domu-Igloo we Wrocławiu.

Kiedy: do 31 marca 2024
Gdzie: Muzeum Architektury we Wrocławiu przy ul. Bernardyńskiej 5
CENA: w środy wstęp wolny, bilety od 10zł do 20 zł

KUSTOMHEAD 2024

Dla miłośników klasycznych motoryzacyjnych rozwiązań, ta wystawa to prawdziwy raj. Zabytkowe amerykańskie auta, motocykle i rowery custom prezentują nie tylko techniczne osiągnięcia, ale także kulturowe znaczenie tych pojazdów. To wyjątkowa okazja, aby przenieść się w świat retro i odkryć piękno klasyki motoryzacyjnej.

Kiedy: od soboty 17.02 do niedzieli 18.02
Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa
CENA: od 32,99 zł

Te sześć wystaw oferuje niepowtarzalne doświadczenia i okazje do odkrywania różnorodnych aspektów życia we Wrocławiu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWalentynki w Kinie Nowe Horyzonty 
Następny artykułKolacja Walentynkowa we Wrocławiu w Concordia Taste! Taste of Love
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.