6 miejsc z pysznymi naleśnikami we Wrocławiu!

0

Na wytrawnie i na słodko. Duże i cienkie lub puszyste i małe. Jakiekolwiek by nie były, naleśniki są kochane przez dzieci oraz przez większość dorosłych. Dla wielu to smak dzieciństwa i jedna z ulubionych przekąsek. Włosi twierdzą, że kolebką naleśników jest Florencja, ale badacze nie są tego tacy pewni.

Z naleśnikami łączy się też pewna ciekawa brytyjska tradycja sięgająca XV wieku, którą jest – wyścig z naleśnikiem! Wyścig odbywa się we wtorek przed Środą Popielcową. Każdy uczestnik musi przebiec 380 m, trzymając przed sobą patelnię z naleśnikiem. Po wyścigu wypadałoby coś przekąsić. Najlepiej – oczywiście – naleśniki!

Przed Wami 6 miejsc z najlepszymi naleśnikami we Wrocławiu. 

FC Naleśniki

W FC znajdziecie ciekawy wybór zarówno naleśników słodkich, jak i wytrawnych. Zdaje się, że FC udało się znaleźć złoty środek w odwiecznym sporze: na słodko vs. na wytrawnie, dzięki czemu otrzymaliśmy ciekawe menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To miejsce polecamy szczególnie na wypad w większym gronie – każdy dostanie to, na co ma ochotę. 

Gdzie: Kuźnicza 63

Naleśniki babci – Kuchnia Ormiańska

Tu spróbujecie naleśników na słono i to właśnie je Wam rekomendujemy. Szczególnie naleśnik Ormiański i Ukraiński. Zgodnie z zapowiedzią placki są słone, ale bez przesady. Jeśli lubicie znane potrawy, ale podany w nowy sposób – to miejsce dla Was.

Gdzie: Kotlarska 29/1a

Sur La Crepe Naleśnikarnia

W tym miejscu szczególną uwagę zwróćcie na naleśniki sezonowe. Obecnie jest to Truskawkowa pokusa i Szparagowa wiosna. Tu znajdziecie jedne z najlepszy naleśników wytrawnych. Polecamy Szwarcwald. Twarożek chrzanowy nadaje mu wyrazistości, ale jednocześnie nie tłumi smaku pozostałych składników. Jeśli nie lubicie chrzanu, to wybierzcie naleśnik Francuski – kurczak jest soczysty, a sos serowy wyśmienity. 

Gdzie: Legnicka 58

The Pancake Place

Nie sposób stwierdzić, które z ich naleśników są lepsze – słodkie czy wytrawne? Jedne i drugie są po prostu pyszne. Z wytrawnych polecamy North Carolina – ten łosoś – niebo w gębie! Zaś z tych na słodko zdecydowanie rekomendujemy New York. Gdy tam będziecie spróbujcie ich milkshaków – czysta rozpusta, ale warto!

Gdzie: Więzienna 1/4

Pumba – Naleśniki & Pancakes

Trochę na słodko i trochę na słono – tak jest w Pumbie. Bez względu na wybraną paletę smaków wszystkie są przepyszne. Nam szczególnie zasmakował pancakesy z serkiem waniliowym. Pumba to świetna opcja na naleśniki dla zabieganych, którzy niestety nie mają czasu na dłuższy pobyt w lokalu. Polecamy też dowóz do domu. Placki przyjechały do nas ciepłe i pyszniutkie. 

Gdzie: Strzegomska 194

Mr. Pancake

Jeśli jesteś fanem naleśników podawanych na słodko, to musisz odwiedzić Mr. Pancake. Ich naleśniki to małe dzieła sztuki zrobione z takich składników jak wata cukrowa, Kinder Niespodzianka czy… kolorowe płatki śniadaniowe. Naleśniki są przepiękne i ma się ochotę zjeść je wszystkie naraz. Mając na uwadze Wasze zdrowie, rekomendujemy jednak tego nie robić. 

Gdzie: Szewska 69/70

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł8 świetnych pomysłów na świętowanie Dnia Mamy we Wrocławiu!
Następny artykułWejdźcie do świata Harry’ego Pottera w Magnolia Park!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.