5 wrocławskich oaz zieleni, o których mogliście nie wiedzieć

0

Szukając miejsca na odpoczynek wśród zieleni, zwykle kierujemy się do najbliższego dla nas parku lub wybieramy się w słynne zielone miejsca takie jak Park Szczytnicki. Tymczasem relaksu wśród zieleni możemy zaznać znacznie bliżej niż myślimy.

Oto 5 mniej popularnych miejsc, gdzie będziecie mogli cieszyć się przyrodą. 

Brzeg Ślęzy i Dolina Olszówki Krzyckiej, czyli przyszły Park Krzycki

Na Klecinie, nad brzegiem Ślęzy, za barem “Ogródek” znajdziecie spory niezagospodarowany jeszcze teren zielony. Jeszcze, ponieważ obszar ten stanie się częścią powstającego Parku Krzyckiego. Póki co jednak, teren wciąż jest dziko rosnącą łąką, która w ciepłe miesiące przyciąga mieszkańców położonych wokół osiedli. Jest to świetne miejsce na piknik. Jeśli macie ochotę pograć w badmintona lub w jakąkolwiek inną grę wymagającą otwartej przestrzeni, również będzie to dobry wybór.

Oddalając się od brzegów Ślęzy i podążając w głąb przyszłego Parku Krzyckiego trafimy do Doliny Olszówki Krzyckiej. To właśnie chęć objęcia ochroną jej terenów, była głównym impulsem do założenia parku.

fot. zdjęcie poglądowe, UM Wrocławia

Plac Mongolski i Plac Indyjski

Plac Mongolski oraz Plac Indyjski to 2 brochowskie skwery, które zostały zrewitalizowane i oddane do użytku mieszkańców w 2021 roku. Na obu placach ustawiono oświetlenie, przygotowano alejki spacerowe, zadbano o miejscową roślinność oraz dokonano nowych nasadzeń.

To wszystko powstało w ramach 2 projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak widać, warto głosować, bo projekty są wprowadzane z życie, a ich rezultaty możemy zobaczyć również za naszym oknem. 

wizualizacja

Klin Wojszycki

Tzw. Zielony Klin Południa to obszar między Jagodnem a Wojszycami. Obecnie są to państwowe tereny rolne. Jest to kolejny teren, który miejmy nadzieję z czasem zostanie zagospodarowany, gdyż może być świetnym miejscem na piesze i rowerowe wędrówki. dla mieszkańców tej części Wrocławia.

Bulwar nad Oławą i Wodny Plac Zabaw

Zrewitalizowany Bulwar nad Oławą zachwyca i jest naprawdę unikatowym miejscem! Projektanci wykorzystali naturalne walory tego miejsca i stworzyli przestrzeń, która wydaje się być jedynie pozornie uporządkowana.

Na Bulwarze znajdziecie plac zabaw, na którym poprowadzono płytkie kanaliki wodne oraz ustawiono nietypowe atrakcje takie jak pompy, cieki wodne czy śrubę Archimedesa. Bulwar to doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla spacerowiczów, którzy chcą się nacieszyć spokojem i zielenią.

Ptasi Zagajnik

Ptasi Zagajnik to kolejny przykład projektu zrealizowanego dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Obecnie Zagajnik to prawdziwa zielona enklawa dla mieszkańców okolic ulicy Lubuskiej.

Teren nie jest duży, ale za to ładnie urządzony. Znajdziecie tam m.in. parkową siłownie, a o motywie przewodnim miejsca będą przypominać wam porozstawiane karmniki i oczywiście śpiew ptaków. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Park Tysiąclecia – jeden z najmłodyszch parków we Wrocławiu. Nauka i rozrywka wśród drzew

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPark Tysiąclecia – jeden z najmłodyszch parków we Wrocławiu. Nauka i rozrywka wśród drzew
Następny artykułNOWOŚĆ: Pinokio we Wrocławskim Teatrze Lalek. Współczesna interpretacja znanej postaci
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.