Rynek, Wieża Matematyczna, Hala Stulecia, Mostek Pokutnic, punkt widokowy w Sky Tower – pomysłów na spędzenie weekendu we Wrocławiu jest mnóstwo, ale co jeśli to nie jest nasza pierwsza wizyta? Ponieważ większość przewodników turystycznych wymienia te same miejsca, my zdecydowaliśmy się pokazać Wam kilka nowych, które mogły Wam umknąć.
Kawiarnia w Muzeum Współczesnym na pl. Strzegomskim
Café Muzeum to jedyne w swoim rodzaju miejsce we Wrocławiu, zlokalizowane na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław, w schronie przy placu Strzegomskim 2.
Café Muzeum to oszklona rotunda, gdzie można odpocząć po zwiedzeniu Muzeum, miło spędzić czas ze znajomymi przy drinku, a nawet umówić się na biznesowe spotkanie. Niewątpliwie największym atutem Café Muzeum jest ogromny taras, z którego można podziwiać Wrocław w całej okazałości.
Kawiarnia jest otwarta cały rok, codziennie, z wyjątkiem wtorków. Chociaż winda znajduje się w środku muzeum to wstęp jest niezależny i nie ma potrzeby kupowania biletów do Muzeum.
Podwórko przy ul. Roosevelta
Podwórko na ul. Roosevelta to tak naprawdę kolorowa galeria sztuki ulicznej. Murale zajmują już ponad 1600 metrów kwadratowych powierzchni i ciągle przybywają kolejne. Jedne są większe, inne mniejsze ale wszystkie robią jednakowe, ogromne wrażenie. Murale reprezentują łącznie ponad 15 stylów. Powstały w ramach inicjatywy „Odkrywanie Sztuki”.
Zostały wykonane przez artystów z Ośrodka Kulturalnej Animacji Podwórkowej oraz samych mieszkańców Nadodrza. Na ścianach możemy podziwiać malunki nieba, psów i kotów, a także własne interpretacje takich artystów jak van Gogh, Munch, Klimt, Chagall czy Frida Kahlo.
Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Pałac królewski we Wrocławiu
Pałac Królewski ulokowany jest w południowej części historycznego Starego Miasta we Wrocławiu, przy ulicy Kazimierza Wielkiego, w obszarze zwanym dziś Dzielnicą Czterech Wyznań. To stosunkowo mało popularne muzeum, które niestety często świeci pustkami. A szkoda, bo jest co zwiedzać! Każde piętro muzeum oferuje wystawy o zróżnicowanej tematyce – od wątków sakralnych, przez pokoje królewskie aż okres międzywojenny.
W środku możemy podziwiać najstarszą odznakę policyjną, portret Fryderyk II, barokowe komnaty, pralkę Franię a nawet największą na Śląsku kolekcję ceramicznych kafli w typie delft o charakterystycznej niebieskiej kolorystyce. Dzięki tak zróżnicowanej tematyce każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.