3 najciekawsze miejsca we Wrocławiu i okolicach, w których poczujesz świąteczny klimat

0

Wraz z nadejściem grudnia i nastaniem pierwszych zimowych dni, zaczynamy uciekać myślami do zbliżających się świąt. Już teraz we Wrocławiu i jego okolicach można znaleźć miejsca, które choć trochę wprowadzą nas w nostalgiczny, bożonarodzeniowy nastrój.

Jeśli więc tęsknisz za pierniczkami i choinką, koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem. Wyróżniliśmy 3 najciekawsze miejsca dla całej rodziny, które warto odwiedzić.

Kolejkowo – Miasto z Piernika

Kolejkowo, słynące z największych w Polsce makiet kolejowych, zaprasza na słodką od lukru i rozświetloną bajkowymi lampkami wystawę wykonaną w całości z piernika. Największą na świecie piernikową makietę miasta zobaczyć będzie można od 23 listopada we wrocławskim Kolejkowie.

Do stworzenia Miasta z Piernika wykorzystano ponad półtorej tony korzennego ciasta, z którego wykonane są setki piernikowych chatek oraz piernikowy ratusz, kościół, domek Baby Jagi, dworzec, młyn, a nawet zoo. Nad konstrukcja unosi się piękny świąteczny zapach – to za sprawą użycia aż 140 kilogramów miodu i 40 kilogramów korzennych przypraw, a to jedynie niewielka część produktów wykorzystanych do stworzenia miasteczka o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Każdy piernik jest wyrobem rzemieślniczym, wykonanym i ozdabianym ręcznie ze starannością o każdy szczegół.

Obejrzenie Miasta z Piernika to dobry sposób na rodzinne spędzenie czasu w otoczeniu aromatycznych korzennych zapachów, a zarazem świetna opcja na wypad ze znajomymi w mocno świątecznym klimacie. Przy okazji wystawy miasta z piernika, odwiedzający będą mogli podziwiać bajkową scenkę stworzoną przez mistrzynię świata w dekoracji tortów.

Muzeum Bombki w Miliczu – Karmelowy Czas Zimowy

Jeśli macie ochotę spędzić czas w kreatywny sposób, a przy okazji obejrzeć magiczne Muzeum Bombki – ta propozycja powinna Was zainteresować. Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny w Miliczu zaprasza na warsztaty rękodzieła, które odbędą się 4, 11 i 18 grudnia 2022 roku. Te trzy grudniowe niedziele wypełnione będą warsztatami o prawdziwie świątecznym charakterze:

  • 4 grudnia KOM zaprasza na wspólne dekorowanie bombek Wzornikiem Dolnośląskim. Uczestnicząc będziemy mogli dowiedzieć się na czym polega kropkowa metoda dekorowania ozdób choinkowych oraz jak wygląda Bombka Dolnośląska. W drugiej połowie dnia odbędą się warsztaty, podczas których uczestnicy przygotują własne świąteczne ozdoby ceramiczne, które następnie zostaną wypalone w miejscowej pracowni ceramicznej.
  • 11 grudnia gości powitają elfy, które zabiorą ich do krainy Świętego Mikołaja. Na dzieci czekać będzie ważne zadanie – odnalezienie magicznych bombek. Opiekunowie zaś będą mogli uczestniczyć w wypełnionych zielenią warsztatach florystycznych, podczas których poznają tajniki tworzenia kompozycji z żywych roślin i stworzą własne stroiki na  bożonarodzeniowy stół.
  • 18 grudnia poświęcony będzie koncepcji dekorowania Wzornikiem Dolnośląskim – rano ponownie odbędą się warsztaty zdobienia bombek, po południu zaś przystąpimy do ozdabiania pierników. Dla najmłodszych uczestników przygotowano świąteczny seans kinowy oraz wspólne pisanie listów do Świętego Mikołaja.

Przy okazji warsztatów warto odwiedzić lokalne Muzeum Bombki, które gromadzi aż 6000 wyjątkowych, ręcznie wykonanych eksponatów, w tym zamówioną dla Walta Disneya bombkę z wizerunkiem popularnej myszki Miki. Po warsztatach i zwiedzaniu miejscowa kawiarnia Stara Bombkarnia zaprasza na słodki poczęstunek. Wszechobecny zapach karmelu i cynamonu wyostrzy Wasz apetyt na oferowaną tam czekoladę na gorąco, kakao z piankami i wiele innych smakołyków.

Warsztaty połączone z wizytą w Muzeum Bombki to to idealny sposób na spędzenie czasu z bliskimi, z dala od zgiełku miasta w malowniczej Dolinie Baryczy. KOM zaprasza we wspomniane wcześniej trzy niedziele grudnia, w godzinach 11.00 – 17.00.

Zamek Topacz – Lumina Park

Amatorzy zimowych spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu powinni odwiedzić Zamek Topacz mieszczący się w Ślęzie, nieopodal Wrocławia. Obiekt ten proponuje magiczny spacer w świetle mieniących się iluminacji. Lumina Park to niesamowita zimowa atrakcja, oferująca multimedialny pokaz w stworzonej ze światła i dźwięku krainie pełnej niespodzianek. Na zwiedzających czeka aż 9 ogrodów świetlnych o zróżnicowanej tematyce, więc zarówno dzieci, jak i dorośli, znajdą tu coś dla siebie.

Lumina Park, mimo iż nie jest miejscem utrzymanym w typowo świątecznym nastroju, to na pewno zauroczy Was swoim klimatem za sprawą miliona świateł i pięknych, zimowych aranżacji. Atrakcja będzie udostępniona aż do niedzieli 26 lutego.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWeekend we Wrocławiu: 8 ciekawych wydarzeń na Mikołajki i nie tylko [2-4.12]
Następny artykułJeden z najpiękniejszych tarasów widokowych we Wrocławiu otwarty na sezon zimowy!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.